قزاقستان اصلاح قوانین به شدت کنترل تجمع مسالمت آمیز که منتقدان می گویند سقوط کوتاه از استانداردهای بین المللی حقوق بشری و مقدار به پنجره پانسمان.

رئیس جمهور قزاقستان Qasymzhomart Toqaev قوانین امضا و به قانون در مارس 25 تعریف می کند که چگونه بسیاری از مردم می توانند با شرکت در یک تظاهرات چه سالن های در دسترس هستند برای تظاهرات و چه مجوز مورد نیاز است به انجام چنین رویدادهای عمومی.

قانون جدید همچنین ممنوعیت های خارجی از پیوستن به تظاهرات و یا سازماندهی آنها.

قزاقستان و بین المللی و فعالان حقوق بشر بارها و بارها اشاره کرد که این لایحه در تضاد با استانداردهای بین المللی و مملو متعدد محدودیت ها و موانع اداری.

به گفته کارشناسان این روش شرح داده شده در این لایحه در واقع نیاز به مقامات به اعطای “مجوز” برای یک تجمع مسالمت آمیز و آنها دلایل زیادی برای رد.

“با وجود برخی تغییرات در روش های قانون برگ های اتاق را برای قزاقستان مقامات به ادامه غیر منصفانه محدود کردن مردم از اعمال حق خود برای تظاهرات مسالمت آمیز گفت:” میرا Rittman دیده بان حقوق بشر محقق برای اروپا و آسیای مرکزی است.

در ماه آوریل دیده بان حقوق بشر و دیگر گروه های حقوق بشر در نامه ای به Toqaev اصرار او را به ارزیابی مجدد مجمع عمومی قانون آن را به خط با استانداردهای بین المللی.

اضافه کردن به نگرانی در مورد روند که منجر به قانون جدید مجلس مورد بحث این لایحه در حالی که کشور تحت coronavirus محدودیت هایی که محدود به توانایی شهروندان برای سازماندهی به بیان نظرات خود.

RFE/RL گزارش کرده است که در طول coronavirus مستند مقامات را پایین نگه داشته و تحت نظارت و مدنی انتقادی از تجدید نظر به قانون در مجلس است.

Tokaev به قدرت رسید در سال 2019 حمایت اصلاحات در غنی از انرژی آسیای مرکزی کشور پس از سه دهه از حکومت سلف خود نورسلطان Nazarbaev.

Nazarbaev هنوز هم حفظ موقعیت های کلیدی قدرت از جمله رئیس این کشور در شورای امنیت و حکم Nur Otan ،

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de