یک دانشمند ایرانی که تا به حال بازداشت شده در ایالات متحده آمریکا فرود آمد در میهن خود در میان محرومیت از هر دو کشور است که خود به انتشار بخشی از یک زندانی مبادله.

سیروس عسگری یک علم مواد استاد در تهران به دانشگاه صنعتی شریف وارد شده در ایران در ژوئن 3, the semiofficial خبرگزاری ایسنا گزارش شده است.

59-ساله عسگری متهم شده بود در سال 2016 با تلاش برای سرقت اسرار تجاری از یک پروژه تحقیقاتی در حال انجام توسط مورد غربی رزرو دانشگاه در اوهایو. او با رد اتهام و تبرئه در ماه نوامبر پس از ایالات متحده قاضی پرتاب کردن در مورد پرونده توسط دادستان.

ایالات متحده آمریکا و ایران انجام مبادله در ماه دسامبر زمانی که چینی آمریکایی محقق Xiyue وانگ و دانشمند ایرانی Massud سلیمانی آزاد شدند.

عسگری بازگشت به ایران منجر به حدس و گمان که او می تواند بخشی از یک زندانی دیگر مبادله.

اما وزارت خارجه ایران, سخنگوی عباس موسوی گفت که صحبت از مبادله اسرا بود “بی اساس” به دلیل عسگری بود “منتشر شد و بر اساس اینکه تبرئه شد.”

سخنگوی وزارت خارجه مورگان Ortagus بعد گفت: “عسگری نیست و هیچگاه یکی از شرکت کنندگان در هر زندانی مبادله با ایران است.”

چند تن دیگر از شهروندان ایالات متحده در حال حاضر در زندانی در ایران و یا به قید وثیقه از جمله نیروی دریایی کهنه کار مایکل سفید بود که به طور موقت از زندان آزاد شد در ماه مارس در پزشکی زمینه ای در میان coronavirus بیماری همه گیر.

سفید دستگیر شد و در سال 2018 و محکوم به 13 سال در زندان به اتهام توهین به رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای و ارسال اطلاعات خصوصی آنلاین.

روابط میان تهران و واشنگتن تبدیل شده اند به طور فزاینده متخاصم پس از 2018 زمانی که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن انصراف ایالات متحده از یک نقطه عطفی معامله هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی.

با گزارش ایسنا

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net