مقامات ایرانی می گویند احترام باستانی یهودی در سایت در غرب مرکزی استان همدان, که در آن کتاب مقدس ملکه استر و پسر عموی او Mordechai آوردند و دفن پایدار است حداقل آسیب را پس از یک آتش سوزی گزارش شده بیش از آخر هفته.

علت این حادثه در 15 مه که ایالات متحده بر اساس گروه یهودی را محکوم کرده اند به عنوان یک “ضد سامی” حمله هنوز روشن نیست.

مقامات گفته اند که این حادثه در حال بررسی است.

صحبت در مارس 17, او به عنوان بازدید سایت, سر از تهران جامعه یهودی همایون سمیه گفت که زیارتگاه استر و Mordechai است “به طور کامل دست نخورده” و اضافه کرد که این حادثه شده است “بزرگنمایی و اغراق آمیز” توسط دشمنان جمهوری اسلامی ،

“اقلیت های مذهبی به ویژه مسلمانان در این کشور در زیر سایه جمهوری اسلامی و همه جانبه حمایت از دولت و سپاسگزار خدمات دولت و سیستم” او به نقل از به نقل از semiofficial Mehr news agency.

Ali Malmir سر از همدان میراث فرهنگی و گردشگری وزارت همچنین گفت که هیچ آسیب وارد شده در صفحه اصلی آرامگاه استر و Mordechai توسط “محدود آتش” در نزدیکی یک ساختمان بود که بلافاصله خاموش می شود.

The tomb, pictured before the fire.


این آرامگاه در تصویر قبل از آتش است.

او همچنین گفت که برخی از سیم و فرش در کنار ساختمان سوزانده شد در حالی که اضافه کردن که مرمت این سایت شروع خواهد شد این هفته. او گفت که علت آتش سوزی اعلام خواهد شد به محض مشخص می شود.

همدان دادستان حسن خانجانی گفت: semiofficial خبرگزاری ایسنا بیش از آخر هفته که پلیس تا به حال نه به یک نتیجه گیری در علت آتش سوزی و بازداشت شده اند ساخته شده تا کنون است.

رسمی دیدگاه های زیر condemnations توسط گروه یهودی که گفت: آتش سوزی در باستان یهودی سایت است که در ایران میراث فرهنگی, لیست شد یک قانون ستیزی.

ایران رسمی خبرگزاری دولتی منتشر شده یک گزارش در 16 ماه مه گفت: یک فرد بود, گرفتار در دوربین مدار بسته در حالی که در تلاش برای ورود به سایت مقدس در مارس 15 روز پس از سالگرد تاسیس دولت اسرائیل را به “انجام یک سری از اقدامات است.” اما این گزارش بود که بعدا حذف شده و بدون توضیح.

“گزارش های نگران کننده از #ایران است که آرامگاه استر & Mordechai مقدس یهودی در سایت راه اندازی شد در حال سوختن یک شبه” توییتی ضد افترا لیگ مدیر عامل جاناتان ” Greenblatt در مارس 15 بدون ارائه جزئیات بیشتر در مورد منبع این گزارش.

آمریکا و نماینده ویژه برای نظارت و مبارزه با یهودی ستیزی Elan Carr نیز “به شدت” محکوم کرد حمله به او اشاره کرد آمد و پس از تهدید به سایت در ماه فوریه هنگامی که یک بسیجی گروه هشدار داد که این امر از بین بردن احترام یهودی سایت و جایگزین کردن آن با یک کنسولگری فلسطین در اعتراض به یک طرح صلح منتشر شده توسط دولت آمریکا از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

“رژیم ایران در جهان است رئیس دولت حامی #یهودستیزی” Carr گفت در توییتر.

این سیمون ویزنتال مرکز گفت: در بیانیه صادر شده در مارس 16 که آن را تا به حال دریافت گزارش در مورد “آتش” به طور مستقیم از فعالان ایرانی.
“از لحاظ تاریخی مسلمانان محافظت یهودی مقدس از ایران به مراکش از جمله آرامگاه استر و Mordechai. اما همه که تغییر کرده است تحت سوریه و تروریست حرکات آنها باعث. در سال های اخیر وجود داشته است سالانه ضد سامی تظاهرات در مقدس سایت که در آن یهودیان آمده اند به دعا مسالمت آمیز برای صدها سال” سازمان حقوق بشر گفت: در حالی که دعوت از رهبران جهان برای محکوم کردن “بزدلانه ضد یهودی حمله به ایران در سریال ضد سامی سیاست.

جمهوری اسلامی به خاورمیانه بزرگترین جمعیت یهودیان به رسمیت نمی شناسد دولت اسرائیل.

کنگره سالانه ضد اسرائیل تظاهرات در روز قدس که مشخص شده است در آخرین جمعه از مسلمان و روزه ماه رمضان.

امسال روز قدس تظاهرات برگزار خواهد شد با توجه به کروناویروس همه گیر است که به کشته شدن بیش از 67,000 ایرانیان و آلوده بیش از 120.000 با توجه به آمار رسمی. آمار و ارقام واقعی هستند که به طور قابل توجهی بالاتر است.

حسن روحانی رییس جمهور گفته است که در پایتخت, تهران, روز قدس شرکت کنندگان در درایو وسایل نقلیه خود را به جای مارس از طریق خیابان برای جلوگیری از گسترش coronavirus. در مناطق در نظر گرفته می شود ریسک پایین شرکت کنندگان مجاز به شرکت در نماز جمعه در حالی که احترام سلامت, پروتکل, رسانه های محلی گزارش کرده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de