ایران هشدار داده است که ایالات متحده در برابر انجام “دزدی دریایی” در کارائیب به عنوان پنج ایرانی تانکرهای لادن با سوخت بادبان سوی ونزوئلا است.

تانکر’ سفر می آید به عنوان یک مقام ارشد آمریکایی به رویترز گفت در 14 ماه مه که ایالات متحده با توجه به آنچه که عمل به آن می تواند در پاسخ به ایران و حمل و نقل سوخت به بحران زده ونزوئلا است.

در نامه ای به سازمان ملل متحد رئیس آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ در مارس 17, وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف هشدار داد ایالات متحده در مورد “ارسال نیروهای نظامی به دریای کارائیب با هدف تداخل با انتقال از ایران سوخت به ونزوئلا است.”

ظریف نوشت که ایالات متحده باید “تسلیم قلدری در صحنه جهانی” و احترام بین الملل دریایی خواستار هر متحده حرکت “دزدی دریایی و یک خطر عمده برای صلح و امنیت بین المللی” با توجه به بیانیه ای در وزارت امور خارجه وب سایت.

عباس عراقچی, معاون وزیر خارجه احضار سفیر سوئیس در تهران و صدور هشدار مشابه. او گفت: سوئیس که نماینده منافع آمریکا در ایران است که هر متحده تهدید در برابر تانکر خواهد بود ملاقات با “فوری و محکم پاسخ.”

یک جانبه تحریم های ایالات متحده قرار داده اند ایران و ونزوئلا صنعت نفت و دیگر بخشهای محروم کردن تهران از نقدی بسیار مورد نیاز و اضافه کردن فشار بر ونزوئلا را به شدت موفق اقتصاد است.

تهران در حال حاضر کمک به رئیس جمهور سوسیالیست نیکولاس مادورو با پرواز هواپیماها با مواد شیمیایی برای پالایشگاه های میان بنزین, کمبود, علائم اقتصادی و هرج و مرج سیاسی در آمریکای لاتین را یک بار به بزرگترین تولید کننده نفت.

با هر دو کشور تحت تحریم های ایالات متحده کمی وجود دارد برای جلوگیری از آنها را از به طور مستقیم در تجارت یا دادوستد با یکدیگر در خارج از مالی بین المللی کانال های.

الیوت آبرامز ایالات متحده آمریکا وزارت امور خارجه ونزوئلا و نماینده ماه گذشته ادعا کرد که ونزوئلا در ایران پرداخت طلا به کمک آن مشکل بخش انرژی و وضعیت رو به رشد همکاری بین واشنگتن دو دشمنان.

پنج ایرانی تانکر در حال تخمین زده می شود که حداقل $45.5 میلیون نفر در سوخت.

چهار عروق — گل اطلسی, ثروت, جنگل و Faxon — در حال حاضر در اقیانوس اطلس پس از عبور از کانال سوئز و دریای مدیترانه با توجه به کشتی ردیابی خدمات MarineTraffic.

یکی از رگ های Clavel هنوز هم در دریای مدیترانه به عنوان از آوریل 18.

آخرین تنش آمده پس از نیروی دریایی ایالات متحده در مارس متهم کرد ایران از اذیت و آزار آن کشتی ها در خلیج فارس.

ایران در سال گذشته کشف و ضبط کشتی های خود را با آب و بریتانیا به طور خلاصه به کشف و ضبط یک ایرانی تانکر در جبل الطارق به جلوگیری از حمل و نقل نفت و سوخت به سوریه در نقض تحریم.

ایالات متحده متهم کرده است تهران از حمله به چندین کشتی ها در خلیج فارس.

تنش بین دو کشور افزایش یافت پس از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خارج از تهران هسته ای ایران با قدرت های جهان در سال 2018 است.

با گزارش AFP از آسوشیتدپرس و رویترز

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de