ایران انتقاد کرده است آنچه در آن خواستار “نامشروع” تلاش ایالات متحده برای طولانی تر کردن شورای امنیت سازمان ملل متحد تحریم تسلیحاتی در تهران و گفت: این امر واکنش نشان می دهند به آنها را با “متناسب” اقدامات است.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo قول داد در 29 آوریل برای استفاده از تمام ابزار موجود برای گسترش ممنوعیت معمولی فروش اسلحه به ایران فراتر از اکتبر و او “امیدوار” شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهد طولانی محدودیت قبل از آن منقضی می شود.

“ایران به دنبال خروج 2015 هسته ای با شش قدرت…. امریکا حرکت نامشروع است و واکنش ما خواهد بود متناسب با” سخنگوی وزارت امور خارجه عباس موسوی گفت: در مارس 4 در یک سخنرانی تلویزیونی هفتگی در کنفرانس خبری با اشاره به توافق با قدرتهای جهانی است که ایالات متحده در سمت چپ در سال 2018 است.

“ایالات متحده است و نه یک عضو از توافق هسته ای دیگر…. ایران در واکنش به امریکا را غیر قانونی اقدامات خواهد شد و شرکت” موسوی گفت.

امنیت شورای اعضا چین و روسیه که به پیروزی عمده تسلیحاتی جدید قرارداد با ایران هستند و برخی به مخالفت با گسترش تحریم.

پس از خروج از 2015 هسته ای, رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن reimposed تحریم ها علیه تهران است که آمار آن در اقتصاد سخت است.

ایران به تدریج نورد تعهدات خود تحت توافق پس از ایالات متحده ترک کرد و اعلام کرد که واشنگتن اقدامات توجیه چنین دوره.

تحت 2015 ایران توافق برای توقف آن حساس هسته ای در ازای کاهش تحریم ها.

واشنگتن معتقد است که برنامه هسته ای مخفیانه کار نسبت به قابلیت های نظامی, در حالی که تهران ادعا می کند آن است که تنها برای اهداف غیر نظامی.

بر اساس گزارش رویترز و خبرگزاری فرانسه

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de