دولت افغانستان و طالبان را منتشر کرده اند بیشتر اسیران را به عنوان بخشی از یک عمده زندانی مبادله پیش از رسمی مذاکرات صلح با هدف پایان دادن به 18 سال جنگ.

زندانی ارز بخشی از ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق امضا شده در ماه فوریه که به نام دولت افغانستان برای آزادی تا 5000 زندانیان طالبان و شبه نظامیان به حدود 1000 دولت اسیران به عنوان یک اندازه گیری اعتماد پیش از رسمی مذاکرات صلح.

“دولت منتشر شد 710 زندانیان طالبان از Pul-e چرخی پروان و دیگر زندانها در استان از دیروز” شورای امنیت ملی سخنگوی جاوید فیصل توییتی در اواخر مارس 30.

انتشار آن را به حدود 2,700 تعداد کل زندانیان آزاد شده توسط نیروهای خارجی از ایالات متحده آمریکا-طالبان توافقنامه امضا شد.

سهیل شاهین سخنگوی طالبان دفتر سیاسی در قطر گفت: در توییتر در مارس 30 که داعش منتشر شد 73 نفر از اعضای نیروهای امنیتی افغان در ولایات بلخ و کندز لوگر و پکتیا ، خوست و پکتیکا.

او گفت که طالبان بود که تا کنون منتشر شده 420 دولت زندانیان.

زندانی منتشر شده آمده میان حرکت جدید در روند صلح بود که در آستانه فروپاشی دنبال تشدید حملات شبه نظامیان.

در یک حرکت طالبان اعلام کرد که ممکن است 24-26 آتش بس همزمان با عید فطر اسلامی تعطیلات.

در طول آتش بس مقامات افغانستان منتشر شد برخی از 1,000 طالبان زندانیان — بخشی از یک تعهد توسط دولت به رایگان به 2000 نفر از شبه نظامیان در پاسخ به طالبان آتش بس حرکت می کند.

تحولات مطرح کرده اند چشم انداز طولانی قطع خصومت و تاخیر در راه اندازی از مذاکرات مستقیم میان دولت و شبه نظامیان بیش از یک دائم آتش بس و آینده قدرت های توافق.

پس از این آتش بس به پایان رسید, داعش و مشاهده کرده اند غیر رسمی کاهش خشونت با وجود برگزاری چندین حمله بر نیروهای دولتی.

یک هیئت طالبان وارد کابل شد و در 28 مارس برای مذاکرات بیش از این زندانی مبادله.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de