یک پیشنهاد قانون جدید برای ایجاد یک “فدرال یکنواخت پایگاه داده” در روسیه در نقض حق حریم خصوصی و تضعیف حفاظت از اطلاعات شخصی برای این کشور به کل جمعیت دیده بان حقوق بشر (HRW) می گوید.

مجلس دوما دولت به تصویب پیش نویس قانون در مارس 21. این قانون است که به زور وارد کنید پس از تایید توسط فوقانی مجلسی, شورای فدراسیون و رئیس جمهور ولادیمیر پوتین.

حامیان این لایحه می گویند آن را با هدف حصول اطمینان از قابلیت اطمینان و ثبات از سراسر کشور داده اما آناستازیا Zlobina هماهنگ کننده برای اروپا و آسیای مرکزی در HRW گفت: در بیانیه ای در مه 26 که پیشنهاد پایگاه داده “در تناقض با حفاظت از داده ها اصول هر دو مندرج در قوانین ملی و موافقت نامه های بین المللی روسیه است که یک حزب به.”

“یکنواخت پایگاه داده مفهوم به دولت اجازه می دهد برای ذخیره مقادیر بیش از حد از داده ها به طور نامحدود و همچنین به اشتراک گذاری آن با سازمان های دولتی و بدون یک فرد صریح رضایت” Zlobina گفت.

از جمله یک پایگاه داده را نیز به خطر اندازد “امنیت اطلاعات شخصی جمع آوری آن همه در یک مکان به جای ذخیره آن در یک سامانه راه,” او اضافه شده است.

با توجه به Zlobina فدرال پایگاه داده حاوی اطلاعات شخصی از هر کس در زندگی در روسیه از جمله شناسنامه, پاسپورت, جزئیات, وضعیت تاهل, آموزش و پرورش اجازه اقامت در خارج از کشور اشتغال و مالیات دهندگان اطلاعات است.

این امر می تواند اجرا توسط فدرال خدمات مالیاتی اما دیگر سازمان های دولتی خواهد به آن غذا و داده ها می تواند به اشتراک گذاشته شود با اجرای قانون مانند دادگاه ها و دادستان.

روسیه در حال حاضر قوانین منع ادغام پایگاه داده های جمع آوری شده برای مقاصد مختلف و نهی بیش از حد جمع آوری و ذخیره سازی داده ها — “به معنی هر چیزی جمع آوری شده باید به طور مستقیم مربوط به چه داده ها استفاده خواهد شد” Zlobina گفت:, و اضافه کرد که این اصول مندرج در شورای اروپا کنوانسیون 108 برای حفاظت از افراد با توجه به پردازش اطلاعات شخصی که روسیه یک حزب.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de