سریع نگاهی به

ویروسی Facebook, پست, پخش كردن, سیاسی تئوری توطئه در مورد COVID-19 است که به اشتباه نسبت به سابق تشکر. Trey Gowdy. Gowdy تایید کرد به ما که او را نمی نوشتن پست در سوال.


داستان کامل

پیشین نوشته. Trey Gowdy از ایالت کارولینای جنوبی علنا وزن در برخی از مسائل مربوط به رمان coronavirus همه گیر و ایالات متحده در سیاست های اطراف آن.

اما جمهوریخواه سابق کنگره ارسال نشده است و بیش از 400 کلمه تئوری توطئه گردش در Facebook که پیداست بدون هیچ گونه مدرکی که شیوع برنامه ریزی شده بود برای کمک به دموکرات ها در سال 2020 انتخابات.

از Trey Gowdy,” پست آغاز می شود. “من نمی گویم Covid-19 واقعی نیست… اما توجه مردمی وجود دارد خیلی بیشتر در اینجا از آنچه با چشم.”

آن می رود به ادعای, در میان چیزهای دیگر است که “وجود دارد چیزی بزرگتر در اینجا رانندگی این شیوع ناگهانی درست پس از مغلوب ساختن پیشی جستن بیت یک استیضاح” و “[i]t همه به نظر می رسد به جای مناسب برای سازمان ملل و مخالفان ما از رئیس جمهور فعلی و اقتصاد 5 ماه قبل از انتخابات.”

معلوم نیست چرا و یا زمانی که Gowdy بالا-پروفایل کنگره که در خدمت از سال 2011 تا ژانویه. 3, 2019 شد به ویروسی متن پست. ما در بر داشت همان متن را بارها و بارها ارسال به Facebook در اوایل مارس 12 با هیچ گونه مجوز.

به عنوان پست های خود را با استفاده از نام و تصویر در برخی موارد) swirled در اواخر آوریل Gowdy رد انتساب را تایید Facebook account.

“فقط می خواهم به هشدار های مردمی وجود دارد جعلی پست من نسبت به گردش در رسانه های اجتماعی,” او نوشت در مارس 22 پست. “نه اولین بار به احتمال زیاد نه آخرین. ما به اندازه کافی در کشور ما در حال حاضر بدون انتشار اطلاعات غلط. اقامت امن و قوی است.”

در یک ایمیل به FactCheck.org, Gowdy تایید کرد که بیانیه خود با اشاره به ویروسی COVID-19 پست.

برخی از نسخه های این پست به تساوی متن به Gowdy شد به روز شده در نور او Facebook بیانیه.

یکی از این پست به نظر می رسد در Facebook صفحه بئاتریس Cardenas یک جمهوری خواه کنگره نامزد در کالیفرنیا و با استفاده از Gowdy اسناد و یک تصویر از سابق کنگره. آن باقی مانده است و به اشتراک گذاشته شده 48,000 بار اما یک به روز رسانی اضافه شده در پایین خواندن: “4/22 ویرایش: چند نفر را فرستاده اند من یک پیام ارسال شده توسط Trey Gowdy ساخت سلب مسئولیت در مورد مطالب نسبت داده شده به او نوشتن نیست. ما مطمئن نیستید که نویسنده اصلی.”

هنوز نسخه های متعدد از این پست و ترک نادرست اسناد در محل — و آنهایی که جدید هستند و هنوز هم در حال منتشر شده است.

و دیگر تکرار کرده اند با استفاده از اسناد مختلف در دسترس نباشد. پست دیگری از همان متن به اعتبار سابق اسکات واکر فرماندار ویسکانسین ، حتی اگر هیچ مدرکی وجود ندارد که آن کار خود را به صورت. یکی به سادگی منابع آن را به نام “تیکفل حامی.”

این تنها آخرین نمونه از ویروسی پست اعمال نفوذ یک نام برای پیشبرد یک بحث.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

گارسیا ویکتور. “Trey Gowdy در برگزاری چین پاسخگو برای coronavirus: ‘وجود دارد مقدار زیادی از راه های ما می توانید نگه چین پایین است.'” فاکس نیوز. 18 Apr سال 2020 است.

Gowdy, Trey. ایمیل به FactCheck.org. 1 مارس سال 2020 است.

Gowdy, Trey. “فقط می خواهم به هشدار های مردمی وجود دارد جعلی پست من نسبت به گردش در رسانه های اجتماعی. نه اولین بار به احتمال زیاد نه آخرین. ما به اندازه کافی در کشور ما در حال حاضر بدون انتشار اطلاعات غلط. اقامت امن و قوی است.” Facebook. 22 Apr سال 2020 است.

هالون, Yael. “Gowdy: تهمت باید” تسلی دهنده در ارشد,’ ترک مشاوره پزشکی به بهداشت حرفه ای در طول coronavirus.” فاکس نیوز. 26 Apr سال 2020 است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de