بیشکک — محاکمه سابق قرقیزستان رئیس جمهور Almazbek Atambaev و 13 متهم بیش از درگیری با نیروهای امنیتی در سال گذشته در Atambaev ترکیب در حومه بیشکک قرار است به زودی مارس 23.

این Birinchi مای دادگاه منطقه در پایتخت قرقیزستان بیشکک حکومت قبلی در ماه مارس که آن را شروع به بالا مشخصات محاکمه در پشت درهای بسته.

در ماه اوت گذشته به امنیت کشور فرستاده شد به Atambaev ترکیب در کوی-Tash در نزدیکی بیشکک پس از او حاضر به اطاعت از سه احضاریه تماس او را به وزارت کشور برای بازجویی در یک تحقیق به اتهام دخالت در غیر قانونی آزادی یک زندانی سازمان-رئیس جرم و جنایت در سال 2013.

Atambaev دستگیر شد و در 8 اوت او پس از تسلیم شدن به پلیس پس از خشونت های دو روز بست.

بن بست توسط رئیس جمهور سابق و حامیان او منجر به مرگ یک زن 47 ساله افسر امنیتی Usenbek Niyazbekov و آسیب به بیش از 170 نفر دیگر از جمله 79 مأموران اجرای قانون.

Atambaev و 13 از متهمان این پرونده به اتهام قتل و اقدام به قتل, تهدید و یا آزار نمایندگان مقامات گروگان گرفتن و مجبور قدرت تشنج.

تمام 14 متهمان التماس کرد گناه نیست و به پرونده آنها با انگیزه های سیاسی.

پنج متهمان در مورد ساخته شده تقاضای معاملات با محققان و خواهد بود سعی کردم به طور جداگانه.

63 ساله رئیس جمهور سابق در حال حاضر چهره های جداگانه محاکمه به اتهامات مربوط به آزادی جرم و جنایت ، عزیز Batukaev محکوم شد برای چندین بالا مشخصات جرائم از جمله قتل یک نماینده مجلس قرقیزستان و وزارت کشور رسمی قبل از خود را غیر قانونی و انتشار در سال 2013.

قرقیزستان دیدم صاف و انتقال مسالمت آمیز قدرت از Atambaev به متحد Sooronbai Jeenbekov یک حرکت مورد استقبال جامعه بین المللی پس از انتخابات ریاست جمهوری انتقال — در سال 2005 و 2010 — پس از شورش خشونت آمیز.

این درگیری در ماه اوت در Atambaev ترکیب تأکید مبارزه قدرت بین او و Jeenbekov و نگرانی از بی ثباتی در آسیای مرکزی کشور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im