سریع نگاهی به

یک ویروسی در رسانه های اجتماعی ارسال به دروغ ادعا می کند Dr. Anthony Fauci است “هل دادن” remdesivir به عنوان یک پتانسیل COVID-19 درمان مواد مخدر, چرا که او “اختراع” آن را با بیل گیتس و آنها ایستاده به سود حاصل از آن. Remdesivir اختراع شد توسط شرکت داروسازی علوم جلعاد که دریافت هر گونه سود حاصل از فروش دارو به عنوان یک درمان برای COVID-19.


داستان کامل

Dr. Anthony Fauci تبدیل به یکی از چهره های برجسته در طول COVID-19 pandemic پس او شروع به صحبت کردن به طور منظم روزانه در جلسات مطبوعاتی کاخ سفید Coronavirus نیروی کار در اواخر ماه ژانویه است. اما به عنوان یک واکنش به اقدامات کاهش رشد کرده است خشم به سمت کارگردانی Fauci.

Fauci شده است هدف از تهدید به مرگ و ادعاهای جعلی در رسانه های اجتماعی از جمله یک پست که به دروغ ادعا می کند او در دفاع از استفاده از remdesivir به عنوان یک درمان بالقوه برای COVID-19 چرا که او “اختراع” آن را همراه با بیل گیتس و آنها را از سود آن استفاده کنید.

“هیدروکسی کلروکین ارزان – 91 درصد موثر است. Remdesivir است $1000 – زیر 50% موثر” متن مم می خواند. “چرا Fauci هل دادن Remdesivir? اختراع شد و توسط Fauci و دروازه. این سهام در حال حاضر سر به فلک کشیده. همیشه دنبال $$$$$$$.”

اما نه Fauci و نه دروازه اختراع و یا به دست آوردن ایستاده از remdesivir.

از سال 1984 Fauci شده است مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی است که بخشی از موسسه ملی بهداشت یک سازمان از وزارت بهداشت و خدمات انسانی. از طریق کار خود را Fauci شده است و در اختراع ثبت شده به مخترع با HHS همکاران از داروهای مختلف از جمله درمان HIV/AIDS.

اما HHS و Fauci نگه ندارد حق ثبت اختراع برای remdesivir.

Remdesivir شد اختراع توسط Gilead Sciences, یک شرکت داروسازی پس از تحقیقات آغاز شد که در سال 2009 برای درمان هپاتیت C و respiratory syncytial virus. جلعاد دریافت حق ثبت اختراع برای remdesivir در سال 2017 برای درمان filoviruses مانند ابولا. این شرکت همچنین موفق به دریافت دو اختراع ثبت شده برای remdesivir برای درمان filoviruses و coronaviruses در سال 2019.

جلعاد را دریافت کرده اضطراری با استفاده از مجوز از اداره غذا و دارو برای remdesivir به عنوان یک درمان برای SARS-CoV-2 ویروس است که باعث COVID-19 و این شرکت دریافت هر گونه سود حاصل از فروش مواد مخدر است.

به عنوان بخشی از EUA اعطا شده توسط FDA جلعاد شده است اهدا remdesivir به دولت فدرال برای درمان برخی COVID-19 بيمار در ایالات متحده بیمارستان. این شرکت اهدا خواهد شد 940,000 ویال از remdesivir — به اندازه کافی برای درمان مورد 165,000 بیماران یک HHS سخنگو گفت: سلامت اخبار سایت آمار.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس نیز درگیر نمی شد در اختراع و یا توسعه remdesivir یک سخنگوی بنیاد تایید به ایالات متحده آمریکا امروز. مانند Fauci, گیتس به موضوع مطرح شده از آنلاین تئوری های توطئه.

در اواخر آوریل Fauci صحبت در مورد یک دولت مطالعه remdesivir در یک کنفرانس مطبوعاتی با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تماس با نتایج “بسیار مهم اثبات مفهوم” و علت خوش بینی اما نه یک “حذفی.”

رسانه های اجتماعی پست درست است که میزان موفقیت برای remdesivir در مطالعه اولیه متوسط بود — و Fauci شده و شفاف در مورد آن است. در ان بی سی “امروز نمایش” در مه 30, او گفت که شرکت کنندگان در این مطالعه که داده شد این دارو نشان داد که 31% “شانس بهتر از دوره نقاهت” از COVID-19 از دیگر شرکت کنندگان در این مطالعه که داده شدند دارونما.

از سوی دیگر این پست را ادعا در مورد اثربخشی هیدروکسی کلروکین نادرست است به ما گزارش شده است.

با وجود تهمت را تکرار ارتقاء هیدروکسی کلروکین و اطلاعیه خود که به تازگی او بوده و مصرف آنبدون مطالعات قطعی نشان داده است که آن را موثر در مبارزه با COVID-19 و قطعا 91 درصد موثر است. FDA نیز هشدار داده بود که مصرف آن در خارج از بیمارستان و یا كارآزمايي باليني با توجه به عوارض جانبی بالقوه جدی از جمله مشکلات قلبی.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

بیانیه ای از دبیر مطبوعاتی در مورد رئیس جمهور Coronavirus نیروی کار. کاخ سفید. 29 Jan 2020.

Budryk زاک. “Fauci رد تهدید به مرگ:” این کار من است.'” تپه. 2 Apr سال 2020 است.

“لیست NIH موسسات مراکز و دفاتر.” موسسه ملی بهداشت و درمان. دیده 18 مارس سال 2020 است.

“دفتر مدیر.” موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی. دیده 18 مارس سال 2020 است.

“اختراعات توسط مخترع Anthony S. Fauci.” Justia Patents. دیده 18 مارس سال 2020 است.

توسعه Remdesivir. Gilead Sciences. دیده 18 مارس سال 2020 است.

Boodman اریک. “جلعاد یو پی اس های آن کمک مالی از Covid-19 دارو remdesivir برای ایالات متحده بیمارستان.” آمار. 18 مارس سال 2020 است.

HHS اعلام کرد محموله های اهدایی remdesivir برای بستری بیماران مبتلا به COVID-19. وزارت بهداشت و خدمات انسانی. 9 مارس سال 2020 است.

قهوه ای متی. “واقعیت را بررسی کنید: Dr. Anthony Fauci, بیل گیتس نمی سود حاصل از مواد مخدر remdesivir.” ایالات متحده آمریکا امروز. 14 مارس سال 2020 است.

Perrey, Ulrich. “بررسی انتقادی جلعاد را Covid-19 مواد مخدر نشان می دهد که بیماران آنها در پاسخ به درمان NIH می گوید.” آمار اخبار. 29 Apr سال 2020 است.

رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در نشست با فرماندار ادواردز از لوئیزیانا. کاخ سفید. 29 Apr سال 2020 است.

“دکتر Anthony Fauci: Remdesivir است ‘بسیار مهم اولین گام در مبارزه با کروناویروس | امروز است.” امروز نشان می دهد. 30 مارس سال 2020 است.

“تصویری: تهمت را تکرار Coronavirus ادعا می کند.” FactCheck.org. 6 مارس سال 2020 است.

Palca, جو. “با وجود FDA احتیاط تهمت می گوید: او است که مصرف هیدروکسی کلروکین به عنوان یک پیشگیرانه.” NPR. 18 مارس سال 2020 است.

Grady, دنیس, et. al. “آنچه که در مورد مالاریا, داروی تهمت می گوید او با استفاده از.” نیویورک تایمز. 19 مارس سال 2020 است.

“FDA هشدار علیه استفاده از هیدروکسی کلروکین یا کلروکين برای COVID-19 خارج از محیط بیمارستان و یا کارآزمایی بالینی با توجه به ریتم قلب مشکلات است.” سازمان غذا و داروی آمریکا. 24 Apr سال 2020 است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de