سریع نگاهی به

ویروسی Facebook پست به دروغ ادعا می کند که مجلس نانسی پلوسی “آیا انتشار 8.5 میلیارد دلار برای Coronavirus بدون سقط جنین بودجه.” خانه لایحه ارائه $8.3 میلیارد دلار در امداد رسانی شد و در حال حاضر امضا و به قانون است. به “سقط جنین بودجه” ادعا اعوجاج جداگانه بحث بیش از یک های مختلف لایحه.


داستان کامل

یک پشت صحنه زد و خورد بین جمهوری خواهان و دموکرات ها بر زبان در یک خانه لایحه ارائه کمک در میان رمان coronavirus همه گیر به تازگی باعث ادعاهای هر دو طرف است که این اقدام بود که سیاسی شده است. به طور خاص, گزارش های خبری ذکر شده آشکار بحث بر سر اینکه آیا این لایحه می تواند باز کردن درب به بودجه فدرال استفاده می شود برای سقط جنین.

در نهایت اگر مجلس تصویب لایحه — که خانواده اولین Coronavirus پاسخ عمل — در 14 مارس و بسیاری از جمهوری خواهان رأی مثبت دادند. خواه به رهبری سنا و سپس تصویب آن در مارس 18 رئيس جمهور و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن آن را امضا کردند. وجود دارد هیچ چیز در این لایحه خاص به موضوع سقط جنین و در واقع زبان اضافه شد روشن است که بودجه اضافی خواهد بود موضوع را به محدودیت های موجود و صرف قوانین.

اما برخی در رسانه های اجتماعی را تحریف حقایق این ادعا که “نانسی پلوسی نخواهد انتشار 8.5 میلیارد دلار برای Coronavirus بدون سقط جنین بودجه پس از مغلوب ساختن پیشی جستن رفت و در اطراف او اعلام اضطراری ملی و 50 میلیارد دلار است.”

که نادرست است.

ویروسی Facebook پست به اشتراک گذاشته شده توسط بیش از 50 ، 000 کاربران conflates و دچار سردرگمی مفاد موجود در جداگانه طرح قانونی.

برای استارت “8.5 میلیارد دلار” اشاره به یک لایحه — Coronavirus آمادگی و پاسخ تکمیلی تخصیص عمل — که دموکرات-کنترل خانه گذشت 4 مارس. آن را فراهم می کند $8.3 میلیارد دلار برای آژانس های فدرال برای پاسخ به شیوع بیماری (که بیش از $2.5 میلیارد در اصل درخواست کاخ سفید). خواه به رهبری سنا تایید اندازه گیری روز بعد رئيس جمهور و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن آن را امضا و به قانون در مارس 6 روز قبل از این پست و به نظر می رسد در Facebook.

بنابراین آن را نادرست می گویند پلوسی حاضر به “انتشار 8.5 میلیارد دلار برای کوروناویروس.” و تهمت اعلان اضطراری ملی بیش از COVID-19 روز آمد پس از آن پول تصویب شد, در مارس 13. آن را فراهم می کند دسترسی به بیش از 42 میلیارد برای آمریکا و محلات — و این است که در علاوه بر این به $8.3 میلیارد دلار است.

از Facebook ادعا می کنند به جای اشاره به گزارش یک درگیری بیش از زبان خانواده اولین Coronavirus پاسخ عمل می کنند. که در قانون پیش بینی شده به هزینه بیش از 100 میلیارد دلار را فراهم می کند رایگان coronavirus تست از جمله برای ایجاد آن برای پوشش درمان مربوط به coronavirus) و حکم پرداخت مرخصی استعلاجی توسط برخی از کارفرمایان (هر چند نقاط ضعف وجود دارد) در میان سایر مقررات.

سقط جنین موضوع در ظاهر یک داستان در سایت محافظه کار روزانه تماس گیرنده که ذکر ناشناس مقامات کاخ سفید و ادعا کرد که “پلوسی به دنبال شامل یک راه بالقوه برای تضمین بودجه فدرال برای سقط جنین به کروناویروس اقتصادی و برنامه ریزی.” بیشتر به طور خاص, آن گفت: Pelosi می خواستم به صرف “$1 میلیارد دلار برای بازپرداخت آزمایشگاه ادعا می کند که مقامات کاخ سفید می گویند می سابقه مجموعه از هزینه های بهداشتی و بدون حمایت های مشخص شده در هاید اصلاح.”

جمهوری خواه ایالت بن Sasse نیز با صدور بیانیه ای این ادعا که پلوسی بود “سیاسی بودجه اضطراری با مبارزه علیه هر دو حزب هاید اصلاح.” هاید متمم است reauthorized سالانه به عنوان یک پیوست به لایحه تخصیص بودجه برای وزارت بهداشت و خدمات انسانی برای جلوگیری از بودجه از پزشکی و مراقبت های بهداشتی فدرال از برنامه های در حال استفاده برای سقط جنین به جز در موارد تجاوز به عنف یا زنای با محارم و یا زمانی که زندگی زن در معرض خطر خواهد بود.

این موضوع مشخص شد متفاوت با دیگر طرف بحث.

دموکراتیک Rep. اسکندریه Ocasio کورتز برای مثال ادعا کرد که جمهوریخواهان در تلاش بودند به قرار دادن “طرفدار زندگی مفاد” به این لایحه. (توجه داشته باشید: نقل قول در 5:25 در این ویدئو.)

خانه دموکراتیک مشاور به ما گفت که این درگیری به وجود آمد به این دلیل که نسخه اصلی از این لایحه مشخص شده در بودجه برای تست های آزمایشگاهی به عنوان هزینه های اجباری به جای هزینه های اختیاری و نه کراوات آن را به سازمان های خاص که تخصیص بودجه به موضوع هاید اصلاح مقررات مربوط.

مربع که با چه جمهوری خواه در کنگره کوین بردی معاون رئیس ستاد جف Billman به ما گفت.

Billman یک ایمیل به در گفت که “یکn قبل تکرار این لایحه ارائه شده از 1 میلیارد دلار به یک برنامه که حاوی هاید حمایت” اما گفت: تغییری در ارائه بودجه از طریق یک HHS دفتر “تحت پوشش هاید متمم موجود در کار HHS (LHHS) تخصیص بودجه لایحه است.”

Billman اشاره به گنجاندن بخش در نسخه جدید این لایحه که اشاره می کند که “این مقادیر اضافی اختصاص با این عمل به تخصیص حساب باید در دسترس مقامات و شرایط حاکم بر این تخصیص در حساب های مالی سال 2020.”

وجود دارد آشکارا اختلاف بیش از اهمیت این موضوع ،

Billman گفت: دموکرات “تلاش برای سرنگونی بیش از چهار دهه از اجماع دو حزبی در هاید حفاظت در برابر مالیات دهندگان تامین می شود سقط جنین بود که Rep. بردی نگرانی است.” (بردی در نهایت رای به نفع این لایحه گفت: “طرفدار زندگی هاید متمم حمایت دست نخورده باقی می ماند.”)

خانه دموکراتیک مشاور ما با صحبت از سوی دیگر وجود دارد گفت: هیچ عقب-درب تلاش برای صندوق سقط جنین از طریق لایحه; دستیار بازیگران شک در این ایده است که آن را مجموعه ای از پیشینه ای از هزینه های مراقبت های بهداشتی بدون هاید. پلوسی را کاهش یافته است به نظر.

در هر صورت پلوسی نمی شد برگزاری تا انتشار “8.5 میلیارد دلار برای Coronavirus بدون سقط جنین بودجه” به عنوان Facebook پست ها ادعا می کنند.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

“15 روز به سرعت گسترش یافته است.” WhiteHouse.gov. 16 Mar سال 2020 است.

“لایحه اعلام خواهد شد.” WhiteHouse.gov. 6 Mar سال 2020 است.

“لایحه اعلام خواهد شد.” WhiteHouse.gov. 19 Mar سال 2020 است.

Billman جف. معاون رئیس ستاد کنگره کوین بردی. ایمیل به FactCheck.org. 18 Mar سال 2020 است.

Datoc مسیحی. “منحصر به فرد: مقامات کاخ سفید ادعا سخنران پلوسی تحت فشار قرار دادند که شامل هاید اصلاح گریز به کروناویروس طرح محرک اقتصادی.” روزانه تماس گیرنده. 12 Mar سال 2020 است.

Grisales کلودیا. “مغلوب ساختن پیشی جستن به امضای 8 میلیارد دلار Coronavirus پاسخ بسته های جمعه است.” NPR. 4 Mar سال 2020 است.

Hoonhout توبیاس. “Sasse ریپ پلوسی برای تلاش برای قاچاق هاید اصلاح گریز به کروناویروس بسته است.” ملی بررسی است. 13 Mar سال 2020 است.

“Rep. اسکندریه Ocasio-کورتز برای تماس های سریع اقدام دولت برای محافظت از آمریکایی ها از coronavirus بیماری همه گیر.” فاکس نیوز. 12 Mar سال 2020 است.

Salganicoff دختر, et. al. “هاید اصلاح و پوشش برای سقط جنین خدمات است.” قیصر بنیاد خانواده. 24 Jan 2020.

سالیوان اندی. “مبین: چه در ایالات متحده coronavirus کمک بیل؟” رادیو فردا. 16 Mar سال 2020 است.

مغلوب ساختن پیشی جستن دونالد (realDonaldTrump). “من به طور کامل پشتیبانی از H. R. 6201: خانواده اولین CoronaVirus پاسخ عمل خواهد شد که رای دادند در خانه در این شب ، این لایحه به دنبال خواهد داشت جهت من به صورت رایگان CoronaVirus آزمون و پرداخت مرخصی استعلاجی برای ما نهفته کارگران آمریکایی. من به کارگردانی….” توییتر. 13 Mar سال 2020 است.

خانه در ایالات متحده. “H. R. 6074 – Coronavirus آمادگی و پاسخ تکمیلی تخصیص بودجه قانون سال 2020 است.” (به عنوان امضا و به قانون 6 Mar 2020)

خانه در ایالات متحده. “H. R. 6201 – خانواده اولین Coronavirus پاسخ عمل می کنند.” (به عنوان مجذوب در خانه 18 Mar 2020)

خانه در ایالات متحده. خانواده اولین Coronavirus پاسخ عمل رول تماس #102. 14 Mar سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im