باکو — دادگاه اروپایی حقوق بشر (ECHR) است که حکومت جمهوری آذربایجان قادر به محافظت از خبرنگار تحقیقی خدیجه Ismayilova را حق حریم خصوصی گفت: دادگاه باید تحریم یک روزنامه محلی به صورت یک مقاله ساخت شهوت پرست ادعا و تفسیر در مورد خصوصی و زندگی جنسی.

استراسبورگ-بر اساس حکم دادگاه مه 7 برگزار شد که دولتی آذربایجان بود به پرداخت Ismayilova در مجموع 6000 یورو ($6,500) برای خسارت, هزینه, و هزینه های.

این است ECHR سوم تصمیم به نفع Ismayilova در رابطه با اتهام کمپین ارعاب در برابر او به دلیل فعالیت های روزنامه نگاری خود را.

روزنامه نگار-که به انجام تحقیقات در سطح بالا و فساد در جمهوری آذربایجان از جمله موارد مربوط به خانواده از الهام علی اف رئیس جمهور — محکوم به 7 1/2 سال زندان در سال 2015 در چه گروه های حقوق بشر به نام ساختگی تا مالیات-فرار از اتهامات عنوان شده علیه. او مشروط منتشر شده در سال 2016 است اما هنوز هم موضوع را به یک سفر بان کی مون.

سازمان عفو بین الملل قفقاز جنوبی محقق ناتالیا Nozadze گفت: ECHR آخرین قضاوت “در معرض همدستی آذربایجان سیستم قضایی در خاموش کردن یک روزنامه نگار برجسته و حمله به آزادی بیان در کشور است.”

“نه تنها به خدیجه Ismayilova خدمت زندان تحت اتهامات واهی او رنج می برد سال از آزار و اذیت توسط مقامات نفوذ به زندگی شخصی او و تهمت در رسانه دولتی,” Nozadze اضافه شده است.

در مارس 2012 یک ویدیو فیلم برداری مخفیانه با دوربین های کاشته شده در Ismayilova اتاق خواب و نشان دادن صحنه های از طبیعت جنسی was posted آنلاین.

ماه بعد یک طرفدار دولت روزنامه چاپ مقاله حاوی اظهارات موهن در مورد Ismayilova و گفت او باید در نظر گرفته شود یک ستاره پورنو و نشان می دهد که او باید در تعامل با رابط جنسی با مخالفت گرا روزنامه نگاران.

خبرنگار شکایت کرد روزنامه گفت: ماده بود توهین و آسیب رساندن به او افتخار و عزت او حق حریم خصوصی و حق آزادی بیان است.

اما آذربایجان در دادگاه را رد کرد و خود را ادعا می کنند و تجدید نظر در 2013, استدلال, در میان چیزهای دیگر که اظهارات ساخته شده در این مقاله در سوال شد جلوه ای از نویسنده آزادی بیان است.

ECHR در مارس 7 حکم داد که مقامات آذربایجان قادر به محافظت از Ismayilova حق حریم خصوصی بر خلاف تعهد خود را طبق ماده 8 کنوانسیون اروپایی حقوق بشر است.

“تنها قابل تشخیص هدف در پشت این اظهارات در رابطه با متقاضی بود به او حمله و یا مجموعه خود را برای حمله بر اساس اخلاق” دادگاه گفت. “توسط بیشتر بهره برداری قبلی نقض حریم خصوصی مقاله ای در مورد پی با استفاده توهین آمیز و موهن زبان نسبت به متقاضی ویژگی ها و رفتار به شیوه ای محاسبه می شود به منفی و اساسا نفوذ چگونه او مشاهده شد در جامعه است.”

در ژانویه 2019, ECHR حکم داد که جمهوری آذربایجان موفق به بررسی سوابق جنس مورد نقض Ismayilova حقوق به حریم خصوصی و آزادی بیان است.

و در فوریه سال 2020 این دادگاه حکم داد که هدف واقعی از دستگیری و بازداشت شد به “سکوت و مجازات او برای او کار می کنند.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de