سران اتحادیه اروپا داده اند شمال مقدونیه و آلبانی تایید رسمی برای آغاز مذاکرات برای پیوستن به اتحادیه اروپا دو روز پس از اتحادیه اروپا و وزیران به چراغ سبز برای کوچک بالکان سازمان ملل برای آغاز فرایند.

این حرکت اعلام کرد در ماه مارس 26 گام دیگری در تلاش چندین ساله دو کشور به عضویت اتحادیه اروپا در می آید و پس از چند ناامید کننده تاخیر ناشی از اختلاف نظر در میان اعضای بلوک بیش آمادگی خود را برای عضویت در.

بدون تاریخ داده شد برای شروع رسمی مذاکرات است که می تواند به چندین سال قبل از نامزد ملت دریافت حق عضویت. دیپلمات ها گفته اند RFE/RL که مذاکرات شروع خواهد شد و تا پاییز در اولین, با کروناویروس بحران به احتمال زیاد به علت تاخیر بیشتر.

وزرای اتحادیه اروپا در مارس 24 گفت: آنها تا به حال تایید شده آغاز مذاکرات برای عضویت در شمال مقدونیه و آلبانی, با, بالا, آلمانی, رسمی خواستار آن را “خبر خوب در این بار غم انگیز.”

“تبریک به تیرانا+اسکوپیه آن را به خوبی سزاوار” مایکل راث در آلمان وزیر امور خارجه در امور اروپا, در توییتر نوشت در مارس 24, پس از به توافق رسیده بود در یک کنفرانس ویدئویی.

تصمیم به شروع مذاکرات با این دو کشور شده است به تأخیر افتاده در میان یک شکاف در میان اعضای اتحادیه اروپا.

فرانسه با حمایت از هلند و دانمارک خواست کندتر رویکرد این استدلال که کشور نیاز به اصلاحات بیشتر برای رسیدن به دولتی اتحادیه اروپا, اقتصادی و قانون از قانون استاندارد.

دیگران را فشرده به سرعت حرکت در آوردن دو ملت به بلوک به عنوان یک تلاش برای کند کردن حرکت توسط روسیه و چین برای افزایش نفوذ خود در منطقه بالکان غربی.

“اگر ما اجازه می دهد وجود دارد به یک خلاء سیاسی در غرب بالکان و سپس دیگران که به اشتراک نمی ارزش های ما سعی خواهد کرد برای پر کردن این خلاء سیاسی” راث گفت: پیش از مارس 24 مذاکرات.

اتحادیه اروپا الیور Varhelyi استقبال اتحادیه اروپا تصمیم تاریخی در توییتر.

“بسیار خوشحال است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز درباره توافق سیاسی در باز کردن الحاق مذاکرات با آلبانی و شمال مقدونیه. من از صمیم قلب تبریک می گویم هر دو کشور است,” او نوشت.

“این نیز می فرستد و با صدای بلند و روشن پیام به غرب بالکان: آینده خود را در اتحادیه اروپا.”

سیاستمداران در شمال مقدونیه مورد ستایش قرار داد تصمیم و گفت: این امر اجازه می دهد کشور را به تمرکز بر روی coronavirus همه گیر است که مختل زندگی در سراسر جهان است.

شمال مقدونیه گزارش کرده 177 مورد و دو مورد مرگ در حالی که آلبانی تا به حال 146 ثبت موارد و شش مرگ و میر. اما بسیاری از کارشناسان می گویند ascertaining دقیق شکل در هر نقطه در جهان است که دشوار است به دلیل عدم وجود تست.

در طول عضویت در مذاکرات کشورهای نامزد باید ثابت کند آنها در حال رسیدن به استانداردهای اتحادیه اروپا در زمینه هایی مانند حرکت آزاد کالا و مالیات انرژی و سیاست های اقتصادی.

با گزارش dpa AFP آسوشیتدپرس و رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im