مقامات در سیبری شهر نوریلسک در ژوئن 2, اعلام وضعیت اضطراری پس از سوخت دیزل نشت چشمانداز به یک رودخانه محلی, تهدید یک فاجعه زیست محیطی در محیط زیست شکننده قطب شمال.

حداقل 20000 لیتر سوخت دیزل در مه 29 به بیرون درز از یک نیروگاه حرارتی در نزدیکی شهر صنعتی نوریلسک واقع در بالای دایره قطب شمال.

صندوق جهانی حیات وحش (WWF) منتشر شد تصاویر ماهوارهای نشان زرشکی قرمز آب در Daldykan و Ambarnaya رودخانه.

گروه زیست محیطی هشدار داد که آب مسموم می تواند به Pyasino دریاچه در شمال این شهر گفت: در ژوئن 2 که نفت رونق نصب شده توسط فدرال دریایی خدمات امداد و نجات به نظر می رسد به کمک به.

اما مهار معنا نیست که عناصر سمی نمی خواهد وارد این دریاچه گفت: Aleksey Knizhnikov از WWF-روسیه است.

“متاسفانه سمی ترین عناصر سوخت دیزل در حال ترکیبات معطر مانند benzol تولوئن اتيل بنزن زایلن که با آب مخلوط و آن را غیر ممکن است برای جمع آوری آنها را با استفاده از روغن کوپن,” او گفت:.

روسیه Rosrybolovstvo دولت ماهیگیری آژانس توصیف نشت سوخت به عنوان یک فاجعه زیست محیطی.

“این در حال حاضر می توان گفت در حال حاضر که آن را دهه برای بازسازی تعادل زیست محیطی را تحت تاثیر قرار Norilo-Pyasinsky سیستم آب” گفت: دیمیتری Klokov سخنگوی آژانس.

روسیه معدن کنگلومرا نوریلسک نیکل که صاحب قدرت حرارتی تسهیلات گفت: نشت باعث شد که ستون حمایت از یک مخزن ذخیره سازی غرق شد با توجه به پرمافراست خاک ذوب.

نوریلسک یک جدا شده شهر 180,000 مردم ساخته شده در اطراف نوریلسک نیکل جهان پیشرو نیکل و پالادیوم تولید است ساخته شده در پرمافراست و زیرساخت های آن تهدید می شود با ذوب شدن یخ ناشی از تغییر آب و هوا.

با گزارش AFP “رویترز” اینترفاکس و TASS

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de