بروکسل — بانک اروپایی بازسازی و توسعه (EBRD) می گوید: شیوع کروناویروس خواهد شد “عظیم” ضربه این سال به 37 کشور جهان در آن سرمایه گذاری در, اما اقتصاد مرکزی و شرقی اروپا قرار دارد برای جستن به عقب به سرعت.

این بانک در جدیدترین گزارش چشم انداز منتشر شده در مارس 13, پیش بینی اقتصاد در آن عامل منطقه خواهد قرارداد به طور متوسط 3.5 درصد در سال جاری و قبل از بازگشت در سال آینده.

در میان پیش بینی های کشورهای عضو اتحادیه اروپا که پیوست بلوک در سال 2004 و 2007 ممکن است قرارداد جمعی با 4.3 درصد در سال جاری با توجه به تاثیر COVID-19 گیر قبل از بازگشت به 4.3 درصد رشد در سال 2021 با توجه به بانک.

این گزارش اشاره می کند که در حالی که سخت مهار اقدامات در اروپای مرکزی و شرقی عضو اتحادیه اروپا از جمله خاموش شدن ناگهانی از کسب و کار ضربه سخت آنها رنج می برد به مراتب کمتر از دیگر مناطق مانند جنوب اروپا و در نتیجه باز کردن درب به بهبود سریعتر و امکان سرمایه گذاری در توسعه زنجیره تامین برای کشورهایی که به دنبال کاهش وابستگی خود را در چین که در آن همه گیر اولین شکست در اواخر سال گذشته.

“خروجی در منطقه تنظیم شده است به سقوط در سال 2020 اما گزاف گویی به شدت در 2021,” EBRD گزارش می گوید.

“دولت ها در عین حال ارائه کمک های قابل توجهی اقدامات برای حفظ اشتغال و حمایت از شرکت های در حالت خواب زمستانی” را اضافه می کند و اشاره کرد که این پیش بینی به موضوع “بی سابقه عدم قطعیت” و این که “اگر اجتماعی فاصله باقی مانده در محل برای بسیار طولانی تر از پیش بینی رکود اقتصادی ممکن است بسیار عمیق تر با 2019 سطح تولید سرانه نرسیده دوباره برای سال آمده است.”

EBRD گزارش می آید تنها یک هفته پس از کمیسیون اروپا اقتصادی است که پیش بینی کرد که تا پایان سال 2021 تنها آلمان, اتریش کرواسی و اسلواکی و لهستان پیش بینی می شود رکورد سطح فعالیت های اقتصادی دیده می شود در سه ماهه آخر سال 2019.

در هفته های آینده کمیسیون اروپا انتظار می رود به آمده تا با یک پیش نویس جدید پیشنهاد برای بعد از هفت سال بودجه اتحادیه اروپا خواهد بود که بشود به مقابله اقتصادی خرید اینترنتی از coronavirus بیماری همه گیر.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de