مسکو — سیبری حکم دادگاه قرار دادن در یک کلینیک روانی سیبری شمن که بد نامی برای این ادعا می خواهید به حذف رئیس جمهور ولادیمیر پوتین از قدرت به چالش کشیده شده است توسط چندین قانونگذاران روسی.

الکساندر Gabyshev بود به زور قرار داده شده در یک کلینیک روانی در برابر خود خواهد شد پس از 20 افسر از یک واحد ویژه پلیس روسیه گارد ملی با هجوم به خانه اش در یاکوتسک پایتخت سیبری منطقه یاکوتسک در مارس 12 و او را بازداشت کردند.

Gabyshev وکلا گفت: در 26 ماه مه که آنها ثبت یک شکایت در دادگاه اروپایی حقوق بشر به چالش کشیدن مشتری خود را که محدود به یک کلینیک روانی در برابر خود خواهد شد و بدون حکم دادگاه که به گفته آنها غیر قانونی بود.

او به طور خلاصه منتشر شده در مارس 29, یک روز پس از وکیل خود اولگا Timofeyeva ثبت یک شکایت در دادگاه شهر یاکوتسک سوال قانونی بودن خود را مجبور به قرار دادن در درمانگاه.

اما یک دادگاه در یاکوتسک پس از آن حکومت در ژوئن 2 که Gabyshev باید محدود به یک کلینیک روانی.

Fedot Tumusov یک نماینده مجلس از یک فقط روسیه و معاون رئیس دومای دولتی سلامت کمیته حفاظت از گفت کومرسانت روزانه در ژوئن 4 که گزارش پزشکی که دادگاه بر اساس آن حکم به محدود Gabyshev به یک کلینیک روانی “موجب شک و تردید خود را در مورد قانونی بودن است.”

Tumusov گفت: او خواست دادستان ایگور کراسنوف به دخالت در این مورد. “ساکنان Yakutia آشفته هستند توسط تصمیم دادگاه گفت:” Tumusov که مانند Gabyshev است بومی Yakutia خود را.

همچنین در ژوئن 4, دیگر نماینده مجلس بوریس Mendelevich حاکم روسیه متحد حزب خواسته وزیر بهداشت میخائیل Murashko برای ارزیابی مشروعیت تصمیم دادگاه است.

Mendelevich که یک روانشناس حرفه ای در مقایسه Gabyshev را مجبور سلول به دوران شوروی عمل با استفاده از درمانگاههای روانپزشکی به عنوان بازداشتگاه برای مخالفان.

ویکتور Gubarev رهبر Yakut شاخه ای از حزب کمونیست گفت که “کارشناسان پزشکی که Gabyshev بیمار روانی باید پاسخ سوالات بیش از Gabyshev خود را.”

در اوایل این هفته Sardana Avksentyeva شهردار یاکوتسک عمومی به نام Gabyshev را بازداشت “انتخابی اقدام تنبیهی.”

سازمان عفو بین الملل گفت: Gabyshev “ساخته شده است دشمن از دولت صرفا برای ابراز دوست نداشتن خود را از پوتین.”

“توسط co-امید بستن برای اولین بار پلیس و در حال حاضر روانپزشکی سیستم به انجام مناقصه خود را به مقامات روسی را نشان داد شگفت آور طول آنها به سرکوب منتقدان” لندن, حقوق بشر, دیده بان گفت.

در اوایل ماه مه Gabyshev ارسال شده در یوتیوب نشان داد که او انجام سنتی Yakut شمن رقص در حالی که شعار “به زودی همه شما را به شکستن رایگان.”

Gabyshev اول عناوین ساخته شده در سال گذشته زمانی که او به نام پوتین “بد” و اعلام کرد که در ماه مارس به مسکو به درایو رئیس جمهور روسیه از کرملین.

Gabyshev تنظیم کردن برای مسکو در ماه مارس سال گذشته و راه می رفت بیش از 2000 کیلومتر زبان با صدها نفر از روس ها در طول راه.

به بد نامی خود را رز ویدئوها از صحبت های او با مردم بود ارسال شده در در رسانه های اجتماعی و جذب میلیون ها نفر از نمایش ها.

در ماه جولای که Gabyshev رسیده از شهر چیتا او به جمع آوری 700-قوی تجمع با شعار “روسیه بدون پوتین!”

در آن زمان Gabyshev گفت: “خدا به من گفت که پوتین در انسان نیست اما یک دیو و به من دستور داد به او رانندگی است.”

او در مارس متوقف شد زمانی که او بازداشت شده بود در منطقه بوریاتیا در ماه سپتامبر.

منتقل شد به Yakutia که در آن او محدود به یک کلینیک روانی.

او منتشر شد در ماه اکتبر پس از کارشناسان مستقل استخدام وکلای او به چالش کشیده محلی روانپزشکان تشخیص روانی بی ثباتی نتیجه رسید که Gabyshev است که عاقل نمی کند و نیاز به درمان در یک کلینیک روانی است و نه خطری برای جامعه است.

در ماه دسامبر Gabyshev و دو از حامیان اقدام به از سرگیری مارس سوی مسکو نادیده گرفتن Yakutia را در درجه حرارت زیر صفر.

اما آنها را متوقف و دوباره توسط پلیس و مجبور به بازگشت شده است.

شامان را به عنوان شفا و كارخانة در سیبری برای قرن ها. در دوران اتحاد جماهیر شوروی از عرفا بودند به شدت سرکوب شده است. اما در بخشهاي جدا شده از سیبری آنها در حال حاضر به دست آوردن شهرت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net