جهانی مرگ و میر از coronavirus افزایش یافته است بالا 250,000 با بیش از 3.6 میلیون عفونت را تایید کرد و باعث جرم اختلال به عنوان دولت همچنان به سعی کنید به سرعت گسترش جدید بیماری تنفسی.

در اینجا خلاصه ای از COVID-19 تحولات در RFE/RL پخش مناطق.

آسیای مرکزی

سازمان بهداشت جهانی (WHO) گزارش لغو آن انتظار سفر به ترکمنستان تنها کشور آسیای مرکزی است که رسما گزارش نشده coronavirus موارد در درون مرزهای آن پس از عدم دریافت دعوت نامه.

مستقل Gundogar اخبار سایت ذکر شده یک نماینده از آژانس سازمان ملل متحد در مارس 5 عنوان کرد و گفت که ماموریت سفر در حال حاضر در کشور همسایه تاجیکستان و برنامه ریزی برای رسیدن به در عشق آباد بعد از این هفته می تواند در آن قرار گیرد از آنجا که شرط لازم برای یک ماموریت دعوت از دولت میزبان علاقه مند است که کمک.

ترکمنستان گزارش نشده هر ثبت نام COVID-19 موارد در عین حال اما کارشناسان تردید دارند با توجه به عدم شفافیت و مستقل رسانه ای در کشور است.

پزشکان در این کشور مجاز به بحث در مورد coronavirus, ماسک های صورت هستند ممنوع است و شهروندان برای صحبت کردن در مورد جهانی همه گیر.

در همین حال مقامات راه اندازی سه قرنطینه مناطق در سراسر کشور در یک پیشنهاد برای جلوگیری از گسترش آنچه که مقامات به نام “بیماری های عفونی.”

مردم با علائم کروناویروس هستند که برای درمان ویروس و COVID-19 نتایج آزمون ناشناخته حتی اگر آنها انجام شده است.

در تاجیکستان که در آن مقامات تایید برای اولین بار coronavirus موارد در آوریل 30, آخرین شماره از coronavirus موارد در کشور است 230 نفر از جمله سه مرگ و میر.

در کشور همسایه ازبکستان به عنوان از آوریل 5 تعداد coronavirus موارد گزارش شده در 2,189 از جمله 10 مرگ و میر.

در قرقیزستان آخرین آمار در حال 843 موارد با مرگ و میر 11.

بیشترین تعداد coronavirus موارد در منطقه شده است به طور رسمی ثبت شده در قزاقستان که در آن آخرین آمار در مارس 5 شد 4,160 موارد با مرگ و میر 29

با گزارش Gundogar

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de