جهانی مرگ و میر از coronavirus را تصویب کرده است 260,000 با بیش از 3.7 میلیون عفونت را تایید کرد و باعث جرم اختلال به عنوان دولت همچنان به سعی کنید به سرعت گسترش جدید بیماری تنفسی.

در اینجا خلاصه ای از COVID-19 تحولات در RFE/RL پخش مناطق.

صربستان

صربستان را مجلس لغو وضعیت اضطراری و مقررات منع رفت و آمد که معرفی شدند در اواسط ماه مارس برای جلوگیری از گسترش این بیماری همه گیر کوروناویروس.

نخست وزیر آنا Brnabic گفت: نمایندگان مجلس در مارس 6 که صربستان در دیدار تمام شرایط تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی برای آرامش این اقدامات است.

“برای بیش از یک هفته کمتر از 5 درصد از کسانی که مورد آزمایش قرار در صربستان آلوده شده اند coronavirus است که مهم ترین شرط برای لغو وضعیت اضطراری” Brnabic گفت.

پس از صربستان اعلام وضعیت اضطراری مقامات اعمال مقررات منع رفت و آمد روزانه از 6 بعد از ظهر تا 5 صبح همراه با چند آخر هفته حکومت ماندگار از پنج شنبه شب تا صبح روز دوشنبه.

از اواسط ماه آوریل افراد مسن تر از 65 ممنوع شده بود از بیرون رفتن برای یک ماه به جز یک ساعت پیاده روی روزانه است.

صربستان تایید کرده است تقریبا 10,000 ویروس تا کنون موارد از جمله بیش از 200 مرگ و میر.

این رقم برای موارد جدید کاهش شده است در روزهای اخیر.

کشور آرام برخی از اقدامات در اوایل این هفته بازگشایی رستوران ها و کافه ها و همچنین از سرگیری حمل و نقل عمومی پس از تکرار تظاهرات پر سر و صدا توسط صربها بودند که در خانه گیر کرده و با توسل به کوبیدن قلع تابه و درام به بیرون ریختن خشم خود را در دولت حرکت می کند.

رئیس جمهور Aleksandar Vucic در مارس 4 گفت: صربستان خواهد نگه پارلمانی و انتخابات محلی در 21 ژوئن.

انتخابات برنامه ریزی شده برای ماه آوریل 26 اما به تعویق افتاد زمانی که وضعیت اضطراری اعلام شد.

احزاب مخالف نشان داده اند آنها را به تحریم انتخابات بیش از اتهاماتی که وجود خواهد داشت نه یک سطح میدان بازی برای مبارزات انتخاباتی.

بسیاری از صرب ها متهم کرده اند Vucic در قدرت پس از سال 2012 از سرکوب مخالفان سیاسی خفقان رسانه ای و آزادی فساد و cronyism.

Vucic این اتهامات را رد کرده است.

با گزارش RFE/RL در بالکان خدمات, AP, AFP رویترز و dpa

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de