جهانی مرگ و میر از coronavirus بیش از 82,000 با بیش از 1.4 میلیون عفونت را تایید کرد و باعث جرم اختلال به عنوان دولت همچنان به سعی کنید به سرعت گسترش جدید بیماری تنفسی.

در اینجا خلاصه ای از COVID-19 تحولات در RFE/RL پخش کشورها است.

ایران

حسن روحانی رییس جمهور خواسته است تا صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) به ارائه تهران با یک میلیارد دلار وام اضطراری این درخواست برای مبارزه با شیوع کروناویروس.

“ما یک عضو از صندوق بین المللی پول…. وجود دارد باید بدون تبعیض در دادن وام” روحانی گفت: در یک سخنرانی تلویزیونی در جلسه هیئت دولت در 8 آوریل.

ماه گذشته بانک مرکزی ایران خواست صندوق بین المللی پول برای 5 میلیارد دلار از سریع آن تامین مالی طرح برای کمک به مبارزه با این بیماری همه گیر در یکی از سخت ترین ضربه از کشورها در جهان است.

صندوق بین المللی پول رسمی بود گفت: به نقل از واشنگتن مبتنی بر قرض دهنده در گفت و گو با مقامات ایرانی بیش از درخواست.

ایران است نه دریافت کمک از صندوق بین المللی پول پس از یک “شارژ اعتبار” صادر بین 1960 و 1962 با توجه به این صندوق داده است.

شیوع رسما آلوده بیش از 62,500 نفر کشته و بیش از 3,800 در کشور هر چند بسیاری از کارشناسان و منتقدان از تهران گفته اند که ارقام واقعی ممکن است بسیار بالاتر با توجه به underreporting توسط مقامات.

این بیماری همه گیر است و بیشتر آسیب دیده اقتصاد ایران در حال حاضر ضرب و شتم توسط آمریکا تحریم شد که reimposed پس از واشنگتن در سال 2018 انصراف از یک نقطه عطفی معامله بین تهران و قدرت های جهانی برای جلوگیری این کشور از برنامه هسته ای.

تهران و همچنین چندین کشور در سازمان ملل برخی از قانونگذاران ایالات متحده و گروه های حقوق بشر خواست ایالات متحده برای کاهش تحریم ها برای کمک به ایران در پاسخ موثر به این ویروس.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به ارائه برخی از کمک های انسان دوستانه اما مقامات ایرانی این پیشنهاد را رد کرد و گفت: واشنگتن باید به جای لغو تحریم, که روحانی در 8 آوریل برابر با “اقتصادی و پزشکی تروریسم است.”

دارو و تجهیزات پزشکی هستند از لحاظ فنی معاف از تحریم های ایالات متحده اما خرید اغلب مسدود شده توسط این عدم تمایل بانک ها به روند معاملات به خاطر ترس از بزرگ تحمیل مجازات در ایالات متحده است.

در یکی از معدود موارد از کمک های بریتانیا و فرانسه و آلمان با استفاده از یک ویژه مکانیسم معاملاتی برای اولین بار در تاریخ 31 مارس به ارسال تجهیزات پزشکی به ایران در راه است که نقض نمی کرد.

این سه کشور ارسال تجهیزات از طریق Instex ساز و راه اندازی بیش از یک سال پیش به اجازه قانونی تجارت بشردوستانه با ایران است.

در آوریل 7, مجلس ایران reconvened برای اولین بار پس از شیوع کروناویروس را دید و رد اضطراری لایحه خواستار یک ماه در سراسر کشور مستند.

بیش از دو سوم مجلس را از 290 اعضای جمع شده بودند در صورت عدم وجود بلندگو علی لاریجانی که تست مثبت برای این ویروس در هفته گذشته است.

در این جلسه معاون اول رئیس Massud Pezeshkian انتقاد از دولت روحانی برای “نه در نظر گرفتن شیوع بیماری های جدی است.”

ترکمنستان

ترکمنستان سازماندهی یک سری از توده ورزش رویدادی به مناسبت روز جهانی بهداشت, حتی به عنوان کشورهای سراسر جهان تحمیل فیزیکی-فاصله اقدامات به سرعت گسترش coronavirus.

گاز غنی کشور آسیایی مرکزی ادعا می کند به هیچ ثبت نام مورد ویروس و به دنبال سکوت هر گونه بحث و گفتگو در مورد این بیماری همه گیر.

استبدادی رئیس جمهور قربانقلی Berdymukhammedov بود که نشان داده شده در تلویزیون دولتی اسب سواری و دوچرخه سواری با یک گروه کوچک از مقامات در مارس 7, تنها ذکر شده coronavirus برای اولین بار در هفته گذشته است.

رسانه های دولتی گزارش داد که 3,500 دوچرخه سواران در پایتخت عشق آباد و 7000 نفر دیگر در سراسر کشور bicycled با هم در مارس 7 “برای نشان دادن تعهد خود را به اصول یک زندگی سالم است.”

در رویدادهای دیگر رسانه های دولتی گزارش مسابقات ورزشی در پارک, ژیمناستیک آکروباتیک و تظاهرات و جودو و بوکس و کشتی کج مسابقات.

RFE/RL خبرنگاران در پایتخت گزارش شده در هفته گذشته است که مردم صحبت کردن در مورد همه گیر شد که به سرعت دور whisked توسط عوامل لباس شخصی.

ترکمنستان دولت مهر و موم کردن عشق آباد در 20 مارس بدون هیچ گونه اعلام رسمی توسط مقامات و یا رسانه های دولتی در مورد دلایل بسته شدن.

ترافیک بین این کشور و استان شده است محدود شده است و همچنین با پست های بازرسی در بزرگراه.

با گزارش RFE/RL را Radio Farda, RFE/RL در ترکمن سرویس رویترز و خبرگزاری فرانسه

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im