جهانی coronavirus همه گیر آلوده شده است نزدیک به 200 ، 000 نفر در سراسر جهان باعث جرم اختلال به عنوان دولت همچنان به سعی کنید به سرعت گسترش جدید بیماری تنفسی.

در اینجا خلاصه ای از تحولات در RFE/RL پخش کشورها است.

ایران

ایران مرگ و میر از coronavirus رسیده 1,135 با 147 مرگ و میر بیش از 24 ساعت گذشته — بالاترین 24 ساعت افزایش یابد و در عین حال — و تلویزیون دولتی گزارش شده در مارس 18, به عنوان رئیس جمهور حسن روحانی در دفاع از خود دولت در پاسخ به شیوع بیماری است.

ایران شده است سخت ترین-آمار کشور در خاورمیانه با مجموع 16,169 تایید موارد حدود 90 درصد از منطقه مورد.

ایران متهم شده است از اقدام بیش از حد به آرامی و حتی پوشش اولیه موارد است.

اما روحانی در 18 مارس را رد کرد انتقاد از دولت در پاسخ به شیوع کروناویروس گفتن یک جلسه دولت که مقامات شده اند “ساده” با ملت است که آن را تا به حال اعلام کرد شیوع بیماری به عنوان به زودی به عنوان آن را در مورد آن آموخته در فوریه 19.

“ما صحبت کرد و به مردم صادقانه در راه است. ما تا به حال هیچ تاخیر” روحانی گفت.

مقامات دولت تصمیمات هفته با روحانیون به طور کامل نزدیک شلوغ عتبات عالیات به سرعت گسترش coronavirus. دولت در نهایت تعطیل عالیات این هفته است.

“این سخت بود البته برای تعطیل کردن مساجد و مقدس اما ما آن را انجام داد. آن را یک وظیفه دینی به آن را انجام دهد” روحانی گفت.

شیوع بیماری به بازیگران سایه فارسی, سال جدید, نوروز که آغاز می شود در 20 مارس.

ایران هشدار داد در 17 مارس است که “میلیون ها نفر” می میرند در جمهوری اسلامی اگر مردم در حفظ و سفر و نادیده گرفتن سلامت راهنمایی.

مولداوی

مولداوی در 18 مارس گزارش داد که اولین مرگ ناشی از کوروناویروس.

“اولین شهروند مولداوی درگذشت coronavirus عفونت شب گذشته. این یک 61-زن” بهداشت کار و حفاظت اجتماعی وزیر Viorica Dumbraveanu گفت.

این زن به تازگی از ایتالیا بازگشت و مبتلا به چندین بیماری Dumbraveanu گفت.

مدیر کیشینف بیمارستان که در آن زن مرده به رسانه ها گفت که این زن ایجاد شده است در زیر قرار داده شده شده است.

مولداوی یک ملت از 3.5 میلیون ساندویچ بین عضو اتحادیه اروپا رومانی و اوکراین گزارش 30 تایید coronavirus موارد از مارس 18.

مولداوی پارلمان در 17 مارس تحمیل 60 روز وضعیت اضطراری در, یک پیشنهاد برای جلوگیری از گسترش ویروس.

این کشور یکی از فقیرترین در اروپا در حال حاضر به طور موقت تعطیل مرزهای خود و به حالت تعلیق همه پروازهای بین المللی از 17 مارس است.

صدها نفر از هزاران نفر از مولداوی را مشغول به کار در خارج از کشور بسیاری از آنها در ایتالیا و اسپانیا دو کشور بیشتر تحت تاثیر این بیماری همه گیر کوروناویروس.

به طور جداگانه مولداوی را جدایی طلب منطقه Transdniester اعلام وضعیت اضطراری تا آوریل 5 در پی وقوع.

Transdniester اعلام استقلال در سال 1990 و مبارزه در یک جنگ خونین با مولدووا دو سال بعد. آن است که به رسمیت شناخته نشده توسط جامعه بین المللی است اما غیررسمی مورد حمایت روسیه که در ایستگاه صدها نفر از نیروهای نظامی در منطقه است.

رومانی/مجارستان

هزاران نفر از کارگران از بازگشت از اروپای غربی وارد یک شب در مجارستان مرز با رومانی پس از سفر همه شب از اتریش در پلیس-نظارت ستون.

برآورد 7,000 رومانی شده بود مسدود شده برای تقریبا 24 ساعت در مرز میان اتریش و مجارستان پس از بوداپست خود را بسته گذرگاه های مرزی به سرعت گسترش coronavirus.

بسیاری از تاخیر در رومانی در حال بازگشت از ایتالیا و اسپانیا, جهان دوم و چهارم-اکثر کشورهای آسیب دیده توسط ویروس.

مجارستانی نخست وزیر ویکتور اوربان را به دولت تحمیل جارو محدودیت فقط پس از در نیمه شب در مارس 17, بسته شدن گذرگاه زمین به اتباع خارجی و همچنین گذرگاه های مرزی در فرودگاه.

رومانیایی گزارش های رسانه ای می گویند بیش از 800 وسایل نقلیه وارد در اوایل ساعت از 18 مارس در Nagylak-Nadlac پس از عبور از مرز مجارستان با دولت توافق برای باز کردن یک “یمن” پس از درخواست از رومانیایی وزیر خارجه بوگدان Aurescu.

Aurescu گفت: انسداد ناشی از فقدان قبل از رسمی اطلاع از مجارستان در مورد قصد خود را به نزدیک مرزهای.

مجارستانی, وزیر امور خارجه پیتر Szijjarto توافق به این درخواست در شرایطی مسافران را در تعیین مسیر ترانزیت می شود و همراه با پلیس است. تعدادی از بلغارها نیز در میان بازگشت مسافران است.

مجارستان گزارش شده در اختیار داشتن 50 تایید عفونت کروناویروس در 17 مارس با یک مرگ.

در مارس 18, رومانی گزارش 29 بیشتر مورد تأیید آوردن مجموع 246 و همچنین 19 بازیافت موارد است. شده اند وجود دارد هیچ coronavirus مرگ و میر در داخل کشور است.

بلغارستان

بلغارستان اعلام کرد و آن را وارد یک کسری مالی و اوکراین گفته است که به دنبال یک بزرگتر برنامه اعطای وام از صندوق بین المللی پول فراتر از 5.5 میلیارد دلار برای آن درخواست شد.

موارد تایید شده در بلغارستان, اروپا فقیرترین اما حداقل مدیون کشور مشخصی 30 درصد در مارس 17 تا 81. دولت در صوفیه ممنوع داخلی و خارجی تمام سفرهای تعطیلات تا آوریل 13.

کوزوو

رئیس جمهور کوزوو هاشم Thaci همان روز خواسته پارلمان این کشور اعلام وضعیت اضطراری یک رای گیری که توسط قانون مورد نیاز است ظرف 48 ساعت.

“به عنوان یک رئیس جمهور من هرگز فکر نمی کردم که آن را برای این لحظه” Thaci گفت: در یک کنفرانس خبری.

بالکان کشور دارای 19 موارد ثبت شده ویروس و بسته شده است همه مدارس, مرزهای, میله ها و eateries و لغو همه پروازها در حالی که فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها باز است.

بوسنی و هرزگوین

همسایه بوسنی و هرزگوین اعلام وضعیت اضطراری برای فعال کردن هماهنگی فعالیت های بین آن دو مناطق خودمختار.

“ما در حال تمرکز در تمام راه های در مورد چگونه برای کاهش عواقب ناشی از coronavirus” نخست وزیر Zoran Tegeltija به خبرنگاران گفت:.

قرقیزستان

قرقیزستان می گوید آن را تایید کرده است اول آن سه مورد از coronavirus در یک گروه از مسافران بازگشت از عربستان سعودی است.

قرقیزستان وزیر بهداشت Kosmosbek Cholponbaev گفت: در 18 مارس که سه اتباع قرقیزی که تست مثبت هستند از جنوب سوزاک منطقه در جلال آباد منطقه است.

مسافران که بازگشت به این کشور در مارس 12, 70, 62 و 43 سال سن او اضافه شده است.

مقامات در منطقه باید مهر و موم کردن روستاهای Blagoveshchenka بوستون و ارتا-Aziya قرار داده و 19 پست های بازرسی در نزدیکی منطقه, مقامات گفت.

معاون وزیر امور خارجه Nurlan Abdrakhmanov در بیانیه ای گفت که از مارس 18, همه خارجی ها شده اند ممنوع از ورود قرقیزستان.

در جای دیگر در آسیای مرکزی

در کشور همسایه قزاقستان وزارت بهداشت گفت: در 18 مارس که تعدادی از coronavirus موارد تا به حال به 35 بعد از دو تایید شد در این کشور بزرگترین شهرستان, Almaty.

قزاقستان با اعلام وضعیت اضطراری تا 15 آوریل و مارس 19 شهرهای بزرگ نورسلطان پایتخت و آلماتی خواهد بود در مستند.

یکی دیگر از آسیای مرکزی کشور ازبکستان تایید شده در مارس 18 که مجموع آن تعداد مورد تأیید رسیده بود 13.

تا کنون هیچ coronavirus موارد باید به طور رسمی اعلام کرد در دو مرکزی دیگر کشورهای تاجیکستان و ترکمنستان.

در ضمن در جمهوری چک مقامات گفتند آنها کشف و ضبط حدود 700,000 صورت ماسک های مورد نیاز برای شیوع کروناویروس از یک شرکت است که به دنبال یک قیمت بالاتر برای حمل و نقل.

اتحادیه اروپا کشور گزارش شده 434 موارد از پاتوژن از مارس 18.

این ویروس باعث شده است که تقریبا از 8 ، 000 مرگ و میر در سراسر جهان است. سران اتحادیه اروپا در تاریخ 17 مارس به توافق تعطیل بلوک مرزهای خارجی برای 30 روز.

“بسیار محدود استثنا” داده خواهد شد و به مردم اجازه ورود به اتحادیه اروپا در طول ورود بان کی مون به گفته صدراعظم آلمان ،

نروژ و سوئیس و ایسلند و بریتانیا نیز توافق برای ورود بان کی مون.

ایتالیا در حال حاضر حساب برای یک سوم جهانی مرگ و میر با 2,503 مرگ و میر و 27,980 عفونت. اسپانیا چهارم-آلوده ترین کشور 11,178 ثبت موارد و 491 مرگ و میر.

چین که در آن ویروس برای اولین بار در گزارش ماه دسامبر است که بیشتر با 3,241.

با گزارش AP, Reuters, اینترفاکس, TASS, AFP, RFE/RL در رومانی و مولداوی خدمات hotnews.ro, digi24.ro و g4media.ro

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im