سریع نگاهی به

ویروسی Facebook posts استفاده از یک عکس از یک واکسن برای گاوها به دروغ نشان می دهد که این رمان coronavirus نیست در واقع جدید ادعا آن است که اثبات “چقدر رسانه ها در کنترل مردم است.” گاو واکسن هیچ ربطی به با COVID-19 ویروس.


داستان کامل

کاربران در Facebook در حال گسترش یک عکس از یک واکسن مورد استفاده در گاو به دروغ حاکی از آن است که رمان coronavirus آلوده کردن انسان ها در سطح جهان شناخته شده است در مورد “برای سال.”

“فقط در صورتی که شما تعجب چقدر رسانه ها در کنترل مردم آمریکا شده است واکسیناسیون گاو برای coronavirus برای سال” پست خوانده “هنوز این اخبار به شما می گوید آن را جدید و gunna کشتن همه شما تا به خرید ماسک….”

که پیشنهاد غلط است به چند دلیل:

  • کروناویروس یک اصطلاح عمومی برای خانواده بزرگی از ویروس ها و نه هر گونه منحصر به فرد در انسان و حیوانات است. واکسن داستان سکس ScourGuard 4K یک واکسن برای “حامله گاوها و تلیسه” برای کمک به جلوگیری از اسهال در گوساله ها ناشی از گاو coronavirus و دیگر میکروب ها. همانطور که از نام آن پیداست گاو coronavirus است که یک ویروس که باعث عفونت گاو.
  • رمان کروناویروس که باعث COVID-19 بیماری شد و برای اولین بار علنا گزارش در اواخر سال 2019. شیوع این بیماری آغاز شد و در ووهان چین بوده است و پس از گسترش بین المللی — آلوده کردن بیش از 90000 نفر تا به امروز است. بیش از 3000 نفر کشته شده اند.
  • بسیاری از معتبر رسانه های خبری با استناد به کارشناسان که در واقع پیشنهاد ماسک های صورت هستند نه خاص اقدام پیشگیرانه برای عموم مردم برای محافظت از خود در برابر ویروس. دولت ایالات متحده از مقامات درخواست کرده اند آمریکایی ها نمی خرید ماسک مانند و به جای ترک آنها را در دسترس برای کارکنان مراقبت های بهداشتی.

کریستینا Lood سخنگوی Zoetis سازنده برای واکسن در سوال گفت: ما در یک ایمیل که “ScourGuard 4KC مجوز توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده برای واکسیناسیون سالم باردار گاوها و تلیسه به عنوان یک کمک در جلوگیری از اسهال در گوساله ها ایجاد می شود در بخش های گاو coronavirus.” (تاکید Lood است.)

Lood اشاره کرد که گاو coronavirus و 2019 رمان coronavirus که هر دو betacoronaviruses هستند از رده های مختلف — و گفت که “very کمی عبور حفاظت نشان داده شده است بین” دو گروه از betacoronavirus.

به عبارت دیگر کمی وجود دارد و شواهد نشان می دهد این واکسن استفاده می شود برای حفاظت از گاو از گاو coronavirus موثر خواهد بود در واکسیناسیون علیه این رمان coronavirus.

در این پست نیز می تواند ترک اشتباه و مضر تصور که گاو واکسن را می توان مورد استفاده توسط انسان است.

“تحت هیچ شرایطی نباید از مردم واکسیناسیون خود را با هر حیوانی واکسن” جرمی Schefers استادیار در دانشکده دامپزشکی جمعیت پزشکی در دانشگاه مینه سوتا گفت: در یک ایمیل. “این خطرناک است و به احتمال زیاد کار نخواهد کرد.”

همانطور که ما قبلا توضیح داده شده است وجود دارد هنوز رتبهدهی نشده است یک واکسن برای رمان coronavirus. این مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی گفت: واکسن نمی تواند آماده برای “یک سال تا یک سال و نیم” در بهترین حالت.

مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری همچنین گفته است که “نمی کند توصیه می کنند که افرادی که به خوبی پوشیدن یک ماسک برای محافظت از خود از بیماری های تنفسی از جمله COVID-19.” آن را نشان می دهد به جای ماسک های فرسوده توسط مردم “که نشان می دهد علائم COVID-19 برای کمک به جلوگیری از گسترش این بیماری به دیگران. استفاده از facemasks نیز بسیار مهم برای سلامت کارگران و افرادی که در حال مراقبت از کسی که در تنظیمات (در خانه و یا در یک مرکز مراقبت های بهداشتی).”

CDC مشخص شده دیگر اقدامات پیشگیرانه مانند اجتناب از تماس نزدیک با کسانی که بیمار هستند; اجتناب از دست زدن به چشم و بینی و دهان و شستن دست ها و سطوح به طور منظم.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

“Coronavirus بیماری 2019 (COVID-19) | پیشگیری و درمان است.” آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. 15 Feb 2020.

“فنر را Veterinary Virology.” فصل 24 Coronaviridae. Elsevier Inc., 2016.

Lood Christina. سخنگوی Zoetis Inc. ایمیل به FactCheck.org. 2 Mar سال 2020 است.

مک دونالد, جسیکا, et. al. “FactChecking مغلوب ساختن پیشی جستن Coronavirus کنفرانس مطبوعاتی.” FactCheck.org. 27 Feb 2020.

“Q&A در coronaviruses (COVID-19).” سازمان بهداشت جهانی. 23 Feb 2020.

“ScourGuard 4K.” Zoetis Inc. دیده 2 Mar سال 2020 است.

Schefers جرمی. استاديار گروه دامپزشکی جمعیت پزشکی دانشگاه مینه سوتا است. ایمیل به FactCheck.org. 2 Mar سال 2020 است.

ایالات متحده جراح عمومی (@Surgeon_General). “به طور جدی مردم – توقف خرید ماسک! آنها نه موثر در جلوگیری از عموم مردم از ابتلا به #Coronavirusاما اگر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانید آنها را برای مراقبت از افراد بیمار آن را می دهد آنها را و جوامع ما در خطر!” توییتر. 29 Feb 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im