کابل-حتی اگر خواستار طالبان به ادامه آتش بس با دولت افغانستان بدون پاسخ مانده اند که تا کنون وجود داشته است هیچ نشانه ای از تجدید مبارزه و شبه نظامیان می گویند که آنها خواهد آزادی بیشتر زندانیان.

طالبان-اعلام سه روز آرامش در مبارزه به پایان رسید که در 26 ماه مه ارائه نادر از خشونت و سبب شد که دولت به تماس بر روی شبه نظامیان برای تمدید آتش بس تا زمانی تاخیر در مذاکرات صلح می تواند آغاز خواهد شد.

در میان آتش بس مقامات افغانستان منتشر شد برخی از 1,000 طالبان زندانیان — بخشی از یک تعهد توسط دولت به رایگان به 2000 نفر از شبه نظامیان در پاسخ به طالبان آتش بس حرکت می کند.

یک عضو ارشد طالبان در مه 27 گفت: AFP news agency که شبه نظامیان قصد داشتند به حدود 50 تا 100 نیروهای افغان به عنوان اوایل به عنوان ممکن است 28.

دولت افغانستان نیز به نام طالبان برای تمدید آتش بس.

“اگر طالبان آماده هستند برای تمدید آتش بس و ما آماده ادامه آتش بس بیش از حد” شورای امنیت ملی سخنگوی جاوید فیصل گفت: در مه 27, و اضافه کرد که آینده مذاکرات “بستگی به طالبان بعدی حرکت می کند.”

پیشتر یک مقام ارشد طالبان شکل بیان شد که این گروه با توجه به تمدید آتش بس “اگر این تحولات مانند اعلام و از زندانی آزادی ادامه خواهد داد.”

زندانی ارز بخشی از یک فوریه 29 متحده آمریکا-طالبان توافق که شامل دولت افغانستان. بر اساس این توافق واشنگتن توافق کردند به کشیدن نیروهای خود را به خارج از کشور در ازای تضمین های امنیتی.

در مه 26, رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت که او تا به حال یک تاریخ هدف برای خروج نیروهای نظامی از افغانستان در میان حدس و گمان ممکن است او را در پایان دادن به ایالات متحده آمریکا طولانی ترین جنگ یک کمپین موضوع پیش از ماه نوامبر انتخابات ریاست جمهوری.

“ما وجود دارد 19 سال و بله, من فکر می کنم که به اندازه کافی…. ما همیشه می توانید به عقب اگر ما می خواهیم به” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: کاخ سفید در کنفرانس خبری. “من هیچ هدف. اما به عنوان به زودی به عنوان معقول است.”

نیروهای ایالات متحده در افغانستان برای انجام عملیات ضد شورشی. چند هزار نیروهای ایالات متحده در همکاری با 16,500-قوی به رهبری ناتو نیروی مشوره دهی و کمک به نیروهای افغان.

یک نکته کلیدی از فوریه معامله میان طالبان و ایالات متحده درگیر یک تعهد ایالات متحده به کاهش حضور نظامی در افغانستان از حدود 13,000 به 8,600 در اواسط ماه جولای در مرحله اول قبل از عقب نشینی کامل توسط مارس سال آینده است.

اما ایالات متحده و ناتو صحبت خواست نامش فاش نشود گفته اند که ایالات متحده نیروهای نظامی قدرت را در افغانستان به تقریبا 8,600 به خوبی جلوتر از برنامه در بخشی به دلیل نگرانی در مورد گسترش coronavirus.

مغلوب ساختن پیشی جستن گفته بودند “از 7000-برخی-odd” سربازان ایالات متحده در افغانستان اما مقامات روشن است که تعداد کمی بیش از 8,600 نیروهای نظامی است.

واشنگتن همچنین در مورد پرداخت 4 میلیارد دلار در سال برای حفظ امنیتی افغان زور.

با گزارش رویترز خبرگزاری AP و dpa

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de