تیرانا — آلبانی می گوید که بازداشت یک شهروند تاجیک در پی از آلمان مظنون به عضویت در یک سلول از دولت اسلامی (داعش) گروه های تروریستی است.

اعلام این خبر در تاریخ 30 آوریل می آید دو هفته پس از مقامات آلمانی اعلام کرد که آنها تا به حال بازداشت پنج تاجیک اتباع مشکوک به تشکیل یک سلولی است که رسم حملات در خاک آلمان. دو نفر در سلول بودند به اتهام سفر به آلبانی با برنامه ریزی برای انجام یک قرارداد کشتن.

آلبانیایی پلیس گفت: در 30 آوریل که این کشور را اداره ضد ترور بازداشت 24-ساله تاجیک ملی که تنها به K. Z. در یک عملیات مشترک با پلیس.

یک بیانیه گفت: بازداشت منوط به حکم بازداشت بین المللی صادر شده در مارس 21 توسط یک دادگاه فدرال در کارلسروهه آلمان است.

آن گفت: مظنون که متهم به عضویت در یک “باند تروریستی” در آلمان که تعیین شده بود تا به انجام اعمال خشونت آمیز به نمایندگی از این گروه است.

مورد اشاره شده که دادستان در پایتخت تیرانا به منظور انجام بیشتر مراحل قانونی برای بازداشت شدگان را استرداد.

یک وب سایت خبری در آلبانی شناسایی مظنون به Komrom Zukhurov و گفت که او بازداشت شده در تیرانا در اواخر مارس 29. آن را نیز ارسال شده یک عکس از مرد است.

مظنون که گفته می شود بخشی از همان گروه که اعضای آن بازداشت شدند و در آلمان در اوایل این ماه به اتهام برنامه ریزی حملات از جمله در نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا در این کشور و معاون اجتماعی و فردی آنها تلقی انتقادی از اسلام است.

دادستان های آلمان گفت: چهار نفر از متهمان — همه از تاجیکستان — دستگیر شدند در 15 آوریل در شهر زیگن و در شهرهای دویسبورگ و وردل در غرب ایالت نوردراین-وستفالن.

پنجمین مظنون نیز یک تاجیک ملی اعتقاد به رهبر ترور همراه شد و در حال حاضر در بازداشت پس از بازداشت در ماه مارس 2019. مردان همه سنین بین 24 و 32 و آمد به آلمان به عنوان پناهنده شد.

مردان پیوست است در ماه ژانویه 2019 شدند و دستور داده شده است به شکل یک سلول در آلمان, دادستان گفت.

آنها گفتند این حملات شد برنامه ریزی برای آینده, اما این گروه در حال حاضر به دست آورد و سلاح گرم و مهمات و همچنین به عنوان امن جهت و پیش سازهای برای ساخت یک بمب از اینترنت.

برای کمک به تامین مالی طرح ترور دادستان گفت: سر دسته مشخص شده به عنوان Ravshan ب و دیگری مشکوک سفر به آلبانی را به انجام یک $40,000-قرارداد کشتن اما این عملیات از هم جدا افتاد و آنها از بازگشت به آلمان در این بیانیه اضافه شده است.

مردان ادعا شده است در تماس با دو مقام عالی رتبه است که آمار و ارقام در سوریه و افغانستان است.

در سال های اخیر آلمان شاهد چندین حملات تروریستی القاعده از جمله یک کامیون از طریق برلین بازار کریسمس در ماه دسامبر سال 2016 که در سمت چپ 12 نفر کشته شدند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de