رئیس جمهور اشرف غنی و سیاسی خود را رقیب عبدالله عبدالله هر دو از آنها ادعا کرد که افغانستان برنده انتخابات ریاست جمهوری در ماه سپتامبر رسیده اند قدرت های قرارداد که تحت آن عبدالله منجر خواهد شد و تلاش های دولت برای رسیدن به یک توافق صلح با طالبان.

سخنگوی ریاست جمهوری صدیق صدیقی توییتی یک تصویر از دو امضای این توافق در کابل در مارس 17.

صدیقی نوشت که عبدالله منجر آشتی ملی, شورای عالی و اعضای تیم خود را شامل خواهد بود در دولت است.

توافق به پایان می رسد از یک بحران سیاسی است که منجر به موازی دولت و مانع تلاش ها برای کارگزار قرارداد صلح پایان دادن به بیش از 18 سال جنگ با طالبان.

پیش از امضای یک منبع گفت: آژانس خبری رویترز که رهبران دو کشور خواهد هر یک 50 درصد سهم دولت است. در صدای جیر جیر Sidiqqi گفت که اطلاعات بیشتر در مورد معامله خواهد بود در آینده.

عبدالله در خدمت به افغانستان و رئیس اجرایی در کنار غنی به مدت شش سال تحت نظر آمریکا و میانجیگری قدرت هسته ای است که به دنبال یک مناقشه انتخابات ریاست جمهوری در سال 2014.

عبدالله خودداری از به رسمیت شناختن نتایج این نظرسنجی در ماه سپتامبر بود که خدشه دار با مشارکت کم و اتهامات تقلب.

پس از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ماه دسامبر اعلام کرد غنی برنده بزرگ به اندازه کافی حاشیه برای جلوگیری از رواناب رای, عبدالله اعلام کرد و خود را رئیس جمهور اگر چه جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده و غنی پیروزی.

اختلاف نظر بر سر ترکیب دولت باید کمک به تاخیر در مذاکرات میان کابل و طالبان برای پایان دادن به مبارزه. بودند شروع به در مارس 10 تحت یک قرارداد امضا شده در ماه فوریه بین ایالات متحده و گروه های شبه نظامی.

بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان زلمی خلیل زاد گفت: در 15 مه که یک تاریخ جدید برای داخل افغانستان مذاکرات صلح تحت بحث است.

با گزارش رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de