رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله به نظر می رسد نزدیک به پایان یک ماه طولانی بحران سیاسی است که به تضعیف مذاکرات صلح با طالبان این کشور در پاسخ به COVID-19 بیماری همه گیر.

عبدالله گفت: در یک سری از توییت در مارس 1 که پیشرفت در مذاکرات با غنی برای پایان دادن به بن بست های سیاسی “رسیده و توافقنامهای در طیف وسیعی از اصول است.”

او از ارائه جزئیات این توافقنامه است.

عبدالله که قبلا خدمت به افغانستان را اجرایی تحت نظر آمریکا و میانجیگری قدرت های مقابله با غنی است و خودداری از به رسمیت شناختن نتایج حاصل از سپتامبر سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری بود که خدشه دار با مشارکت کم و اتهامات تقلب.

پس از تاخیر زیاد در کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در ماه دسامبر اعلام کرد که غنی در انتخابات برنده شده بود با بیش از 50 درصد از آرای مورد نیاز برای جلوگیری از رواناب. عبدالله امن 39 درصد است.

به جای به رسمیت شناختن نتایج, عبدالله عبدالله اعلام کرد و خود را رئیس جمهور اگر چه جامعه بین المللی به رسمیت می شناسد غنی.

بحران سیاسی تضعیف شده است کابل موقعیت جلوتر از برنامه ریزی درون گفتوگوهای صلح افغانستان در زمانی که طالبان در حال افزایش حملات با وجود یک قرارداد آن امضا شده با ایالات متحده در ماه فوریه است.

آن را نیز می آید که افغانستان در تلاش برای کند کردن گسترش coronavirus که با توجه به رسمی شماره آلوده 2,335 مردم و کشته شدن یکی دیگر از 69. تعداد واقعی عفونت است که تصور می شود بسیار بالاتر است.

“ما امیدواریم که برای نهایی کردن توافق سیاسی در اولین به طوری که ما می توانیم پرداخت توجه undivided برای مقابله با [این] COVID-19 گیر حصول اطمینان فقط با وقار & صلح پایدار & مقابله با امنیت و چالش های اقتصادی در یک روح ملی و وحدت و همبستگی” عبدالله گفت در توییتر.

به اعمال فشار بر رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا اعلام کرد در ماه مارس بود که آن را برش 1 میلیارد دلار کمک به افغانستان است. اتحادیه اروپا نیز گفت: عدم پیشرفت برای پایان دادن به دو رقیب’ دشمنی می تواند منجر به کمک کاهش.

در ضمن, NBC News در گزارش این هفته که ترکیبی از coronavirus و آمریکا سرخوردگی بیش از سرعت آهسته از گفتوگوهای صلح افغانستان است عجله تماس با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به جلو و نیروهای نظامی این کشور از افغانستان و یا تحکیم نیروهای خود در پایگاه های.

با گزارش AFP و dpa

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de