کابل — یازده نوزادان گریه در خود رشد در یک بیمارستان کودکان در پایتخت افغانستان کابل.

نوزادان متولد شد فقط چند روز پیش به افغانستان 18 سال, جنگ, جهان, مرگبارترین درگیری های جاری.

بسیاری حتی نام. در عین حال نوزاد در حال حاضر با تجربه از دست دادن مهم: مادران از همه 11 از آنها کشته شده بودند توسط افراد مسلح در بیمارستان است.

آنها در میان 24 نفر از جمله دو نوزاد قتل عام در یک کلینیک زنان و زایمان در کابل در مارس 12.

سه مرد مسلح با لباس مبدل به عنوان پزشکان و ماموران امنیتی با هجوم به درمانگاه های اجرا شده توسط پزشکان بدون مرز (MSF). کلینیک بخشی از 100 تخت دولتی Barchi ملی بیمارستان.

در طول شدید ساعت-طولانی ترور شد نیروهای امنیتی و مردان مسلح با سلاح های خودکار و نارنجک یکسره به ضرب گلوله کشته, نوزادان, مادران, باردار, زنان و کارگران پزشکی در یک عمل غیر قابل درک.

این حمله رخ داده در داشت-e-Barchi, منطقه ای در غرب کابل است که عمدتا ساکنان افغانستان را شیعیان هزاره اقلیت. آن شده است یک صحنه وحشتناک حمله توسط طالبان و دولت اسلامی (IS) گروه های افراطی از جمله در مدارس و مساجد و امکانات ورزشی است.

هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این حمله اگر چه دولت مقصر طالبان — رد این گروه را انکار.

“نه طالبان دست و نه خود را رنگ آمیزی آگاهی را می توان به شسته از خون زنان و نوزادان و دیگر [ارتش] در آخرین بی معنی قتل عام” افغانستان, معاون رئیس جمهور, Amrullah Saleh توییتی.

گزارشها از ولایت زلمای خلیل زاد قرار داده و تقصیر را به گردن داعش برای حمله است.

حتی در یک کشور ویران شده توسط جنگ برای بیش از 40 سال در این حمله زنان و زایمان کلینیک با هدف قرار دادن کودکان و زنان را برانگیخته بین المللی خشم و حیرت بسیاری از افغان ها که از ترس جنگ با هیچ پایان.

واقعا ویران’

حدود 100 نفر از زنان باردار و نوزادان و زنان بهورزان در مرکز بهداشت در داشت-e-Barchi هنگامی که آن را مورد حمله قرار گرفت.

نیروهای افغان دیده می شد عجله نوزادان — پیچیده در خون آغشته پتو-از درمانگاه. دست پاچه مادران شتافت با فرزندان خود در خارج.

بیست و نوزادان منتقل شدند به آتاتورک بیمارستان کودکان که در آن آنها تحت نظارت. برخی مرخص شده به خانواده خود را. دیگران باقی می ماند در مرکز.

ده ها تن از مردان و زنان آمده بود به بیمارستان خارج از ابراز همدردی. برخی آمده بودند به اتخاذ سالگی کودکان است. چند زنان نیز به شیر نوزادان.

در میان آنها بود عزیزه کرمانی. “من به اینجا می آیند به شیر این نوزادان به خاطر آنها از دست مادران خود را در حمله خونین,” او گفت: او به عنوان تغذیه یک سالگی نوزاد.

“من 4 ماهه نوزاد که من سمت چپ در صفحه اصلی و آمد در اینجا به آنها عشق مادر توسط شير آنها,” او گفت: در میان شیون از نوزادان.

همه نوزادان خود را شناسایی مادران نام های, نوشته شده در جوهر آبی در کوچک خود ،

“من واقعا ویران کرد که این جنایت را مرتکب شد در برابر فرزندان ما” کرمانی گفت.

‘شات بسیاری از مردم’

خدیجه که تولد داده می شود فقط سه روز قبل از آن بود در کلینیک زنان و زایمان در داشت-e-Barchi هنگامی که آن را مورد حمله قرار گرفت. “مهاجمان وارد بیمارستان” او بازگو کرد و گفت آنها به عنوان پزشکان و افغانستان و ماموران امنیتی است.

“[یکی از آنها] اشاره تفنگ خود را در من اما نمی شلیک کنید,” او گفت: پوشیدن یک روسری سر. “من نمی دانم چرا. او به ضرب گلوله دو نفر دیگر و سپس رفت پشت پرده و آتش گشودند.”

خدیجه برای لحظه ای متوقف شد, مبارزه با به عقب نگه دارید و اشک. “او بسیاری از مردم وجود دارد,” او گفت:.

‘فراتر از کلمات’

زمانی که این درگیری به نیروهای امنیتی افغان وارد درمانگاه برای پیدا کردن یک صحنه از ویرانی. دیوار بودند pockmarked با گلوله طبقه بودند آغشته در خون و پنجره ها را درهم شکست.

وجود 26 مادران در درمانگاه در زمان حمله. یازده کشته شدند از جمله چند در اتاق زایمان با نوزادان خود را. ده نفر دیگر در بر داشت در پناه امن اتاق. پنج نفر زخمی شدند.

یکی مرده بود دروغ گفتن بر روی زمین هنوز هم محکم فشار گریه نوزاد.

MSF در پاریس بین المللی مستقر در موسسه خیریه ای به نام این حمله را “خالص جهنم است.”

“آنها را به کشتن مادران گفت:” Frederic Bonnot رئیس MSF در افغانستان که برای بازدید از امکانات یک روز پس از این حمله است. “این کشور است که متاسفانه مورد استفاده قرار گیرد برای دیدن وقایع وحشتناک او گفت:” در یک بیانیه در مارس 14. “اما آنچه اتفاق افتاد [on May 12] است که فراتر از کلمات است.”

MSF گفت: آن را به حال تعلیق عملیات خود را در داشت-e-Barchi.

نوشته شده توسط Frud Bezhan بر اساس گزارش توسط فرید سعادت از RFE/RL رادیو آزاد افغانستان

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de